Արտակարգ դրություն հայտարարելու հարց կառավարությունում չի քննարկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Վարդան Արամյանը վստահեցնում է, որ ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի հետ կապված ՀՀ կառավարությունում չի քննարկվել երկրում արտակարգ դրություն հայտարարելու հարցը: Այդ մասին Արամյանը նշեց կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Արամյանը նախ նշեց, որ տեղեկություն չունի՝ երկրում մտադրություն կա՞ր արտակարգ դրություն հայտարարելու, թե՞ ոչ: Հարցին՝ արդյո՞ք կառավարությունում նման հարց քննարկվել է,ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատարը պատասխանեց. «Ոչ»:
Ապրիլի 25-ի հանրահավաքի ընթացքում Ազգային ժողովի ընդդիմադիր պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, թե ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանը մտադիր է եղել երկրում հայտարարել արտակարգ դրություն:

На заседании правительства не обсуждался вопрос об объявлении чрезвычайного положения
Исполняющий обязанности министра финансов Армении Вардан Арамян заверил, что на сегодняшнем заседании правительства не обсуждался вопрос об объявлении чрезвычайного положения в стране в связи с внутренней ситуацией.
Как сообщает Арменпресс, выступая перед журналистами после заседания правительства, он сначала заявил, что у него нет информации, если есть намерение объявить чрезвычайное положение или нет. Отвечая на вопрос, обсуждало ли правительство этот вопрос, Арамян сказал: «Нет».
Депутат НС Армении Никол Пашинян ранее заявил на митинге, что исполняющий обязанности премьер-министра Карен Карапетян намерен объявить чрезвычайное положение.