Արտակարգ դրություն հայտարարելու հարց կառավարությունում չի քննարկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Վարդան Արամյանը վստահեցնում է, որ ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի հետ կապված ՀՀ կառավարությունում չի քննարկվել երկրում արտակարգ դրություն հայտարարելու հարցը: Այդ մասին Արամյանը նշեց կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Արամյանը նախ նշեց, որ տեղեկություն չունի՝ երկրում մտադրություն կա՞ր արտակարգ դրություն հայտարարելու, թե՞ ոչ: Հարցին՝ արդյո՞ք կառավարությունում նման հարց քննարկվել է,ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատարը պատասխանեց. «Ոչ»:
Ապրիլի 25-ի հանրահավաքի ընթացքում Ազգային ժողովի ընդդիմադիր պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, թե ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանը մտադիր է եղել երկրում հայտարարել արտակարգ դրություն:

Cabinet meeting didn’t discuss possibility of state of emergency, says acting finance minister
YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS. Acting minister of finance Vardan Aramyan reassured that today’s Cabinet meeting did not discuss the issue of declaring state of emergency relating to the domestic situation.
Speaking to reporters after the Cabinet meeting, he initially said that he doesn’t have information if there was an intention of declaring state of emergency or not. Asked if the Cabinet meeting discussed the issue, Aramyan said “no”.
Opposition leader Nikol Pashinyan had earlier claimed at a rally that acting PM Karen Karapetyan had intentions on declaring a state of emergency.