Արցախում հակառակորդի կրակոցից զինվոր է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Պաշտպանության բանակի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ապրիլի 9-ին՝ ժամը 14:20-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Նարեկ Գևորգի Հարությունյանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում նշել է, որ դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
«Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունները կիսում են կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

На боевой оборонительной позиции Республики Арцах погиб военнослужащий
На боевой оборонительной позиции одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), дислоцированной в южном направлении, 9 апреля, в районе 14:20 часов, в результате выстрела со стороны противника смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Нарек Геворгович Арутюнян (1998 года рождения).
Как сообщает Арменпресс, об этом написал в Facebook пресс-секретарь МО Армении Арцрун Ованнисян, добавив, что ведется следствие для уточнения обстоятельств инцидента.
«Министерства обороны Республики Армения и Республики Арцах разделяют тяжелую горечь утраты и выражают свое соболезнование членам семьи погибшего военнослужащего, его родственникам и сослуживцам», - написал Ованнисян.