«Արցախպրես»-ի թիմը ի սրտե միանում է «Արմենպրես»-ի հիմնադրման 99 ամյակի շնորհավորանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ/ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես» լրատվական գործակալությունը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալության հիմնադրման 99-ամյակի կապակցությամբ: «Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է:
«Այսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին, լրանում է հայկական առաջին՝ «Արմենպրես» լրատվական գործակալության հիմնադրման 99-ամյակը:
Երեք հանրապետությունների շուրջ մեկդարյա պատմության վավերագրողը դարձած «Արմենպրես»-ին հաջողվել է, անկախ ժամանակի գաղափարախոսություններից ու պահանջներից, միջազգային մեդիահարթակում բարձր պահել Հայասատանի հեղինակությունը և առաջ քաշել այն հիմնախնդիրները, որոնք առկա են հայ ժողովրդի օրակարգում:
Այսօր ևս «Արմենպրես»-ը շարունակում է բարձր պահել սահմանված նշաձողը՝ հայակական մեդիադաշտում և միջազգային լրատվամիջոցների հետ աշխատանքում պահպանելով բացառիկ դերակատարություն:
Հպարտությամբ ենք արձանագրում, որ «Արցախպրես»-ի ստեղծման առաջին օրվանից «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը կարևոր «թիկունք» է դարձել՝ աջակցելով Արցախում տեղի ունեցող իրադարձությունների՝ միջազգային հարթակներում տարածմանը: Երկու գործակալությունների միջև ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր, որով նախատեսվում է նաև նորանոր նախագծերի իրականացում:
«Արցախպրես»-ի թիմը ի սրտե միանում է՝ ավագ գործընկերոջ տարեդարձի առթիվ հնչող բոլոր շնորհավորանքներին ու բարեմաղթանքներին և ցանկանում նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ»:

YEREVAN, DECEMBER 18, ARMENPRESS/ARTSAKHPRESS. Artsakhpress news agency addressed a congratulatory message on the 99th anniversary of establishment of ARMENPRESS news agency.
The message says: “Today, on December 18, marks the 99th anniversary of establishment of ARMENPRESS - first Armenian news agency.
Regardless of ideologies and requirements of time, ARMENPRESS managed to keep high the reputation of Armenia and put forward the issues existing in the agenda of Armenian people.
Today as well ARMENPRESS continues maintaining the set bar keeping its unique role in the Armenian media field and in the work with the international media outlets.
We highlight with proud that since the first day of establishment of Artsakhpress, ARMENPRESS news agency became an important “backbone” assisting in disseminating the events happening in Artsakh at international platforms. The two agencies have signed a memorandum of cooperation according to which new projects are expected to be implemented.
The Artsakhpress staff cordially joins all congratulations and wishes on the anniversary of its senior partner and wishes new achievements and success”.