Գյումրիի տնակում ապրող 32-րդ ընտանիքը տուն ստացավ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 21 տարի շարունակ տնակում բնակվող գյումրեցի Հակոբյանների ընտանիքը տուն է ստացել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամից:
Ընտանիքի մայրը՝ Արմենուհի Հակոբյանը, ամուսնալուծված է և աշխատում է մանկապարտեզում, որպես դաստիարակի օգնական:
Մեծ տղան՝ Արամը, սովորում է քոլեջի խոհարարական բաժնում, իսկ փոքր տղան՝ Արթուրը, զբաղվել է սպորտով, բռնցքամարտիկ է, ունի մեդալներ: Երկու տղաներն էլ հիվանդության պատճառով ազատվել են բանակից:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը, ԱՄՆ-ում գործող «Հայաստան հիմնադրամ» կազմակերպության աջակցությամբ, ընտանիքին անակնկալ էր պատրաստել՝ սեփական բնակարան Մուշ թաղամասում։
Հակոբյանների ընտանիքը 32-րդ ընտանիքն է Գյումրիում, որ դոմիկից տուն է տեղափոխվել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի աջակցությամբ։ Հիմնադրամը Գյումրիի տնակներում ապրող ընտանիքներին բնակարաններով է ապահովում 2014-ից։

Живущая во временном домике семья из Гюмри получила квартиру
Семья из Гюмри, 21 год прожившая во временном домике, получила квартиру в квартале «Муш». Об этом сообщили  «Арменпресс» во Всеармянском фонде «Армения».
Мать семейства Арменуи Акопян в разводе, работает в детском саду помощницей воспитателя. Старший сын учится в колледже, младший занимался спортом, имеет спортивные награды. Оба сына освобождены от службы в армии по болезни. Всеармянский фонд «Армения» при содействии американской организации «Фонд Армения» приготовила семье сюрприз – ключи от собственной квартиры в квартале «Муш» г. Гюмри.
Семья Акопянов - 32-ая в городе, переселившаяся из времянки (домика) в собственную квартиру по программе Всеармянского фонда «Армения». Фонд предоставляет жилье гюмрийцам начиная с 2014 г.