Լիբանանի նորընտիր նախագահը կհանդիպի հայ պատգամավորների հետ
ԲԵՅՐՈՒԹ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանանի նախագահական պալատում երկրի նորընտիր ղեկավար Միշել Աունը կընդունի խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներին` խորհրդակցելու նոր վարչապետի նշանակման հարցի առնչությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, արդեն հստակեցվել են խորհրդարանական խմբակցությունների հանդիպման ժամերը:
Նոյեմբերի 2-ին ժամը 12:00-ին կընդունի Մուսթաքբալ հոսանքի պատգամավորական խմբին, որի կազմում են հայ պատգամավորներ Սերժ Թուրսարգիսեանը, Ժան Օղասապեանը և Սեպուհ Գալփաքեանը:
Ավելի ուշ Աունը կընդունի Լիբանանյան ուժերի պատգամավորներին, շարքում է հայ պատգամավոր  Շանթ Չինչինեանը:
Արդեն նոյեմբերի 3-ին` առավոտյան 9:30-ին Լիբանանի նորընտիր նախագահը կընդունի հայկական պատգամավորական բլոկին, որի մաս են կազմում պատգամավորներ Յակոբ Բագրատունի և Արթուր Նազարեանը:

President Aoun to hold meetings with Armenian lawmakers of Lebanon
BEIRUT, NOVEMBER 2, ARMENPRESS. Newly elected President of Lebanon Michel Aoun will hold meetings with parliamentary factions of the country to consult on the appointment of a new Prime Minister. Correspondent of ARMENPRESS reports from Beirut that the meetings are already scheduled.
At 12:00, November 2, the President will hold meetings with the Mustaqbal (Future Movement) lawmaker group, which includes Armenian lawmakers Serge Torsarkissian, Jean Ogassapian and Sepuh Galpakian. Later Aoun will meet lawmakers from Lebanese Forces – including Armenian lawmaker Shant Chinchinian.
Later on November 3, Aoun will receive the Armenian MP Bloc, including Hakob Bagratuni and Artur Nazarian.