Լիբանանի նորընտիր նախագահը կհանդիպի հայ պատգամավորների հետ
ԲԵՅՐՈՒԹ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանանի նախագահական պալատում երկրի նորընտիր ղեկավար Միշել Աունը կընդունի խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներին` խորհրդակցելու նոր վարչապետի նշանակման հարցի առնչությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, արդեն հստակեցվել են խորհրդարանական խմբակցությունների հանդիպման ժամերը:
Նոյեմբերի 2-ին ժամը 12:00-ին կընդունի Մուսթաքբալ հոսանքի պատգամավորական խմբին, որի կազմում են հայ պատգամավորներ Սերժ Թուրսարգիսեանը, Ժան Օղասապեանը և Սեպուհ Գալփաքեանը:
Ավելի ուշ Աունը կընդունի Լիբանանյան ուժերի պատգամավորներին, շարքում է հայ պատգամավոր  Շանթ Չինչինեանը:
Արդեն նոյեմբերի 3-ին` առավոտյան 9:30-ին Լիբանանի նորընտիր նախագահը կընդունի հայկական պատգամավորական բլոկին, որի մաս են կազմում պատգամավորներ Յակոբ Բագրատունի և Արթուր Նազարեանը:

Новоизбранный президент Ливана Мишель Аун встретится с депутатами-армянами
Новоизбранный президент Ливана Мишель Аун встретится с руководителями парламенстких фракций, чтобы провести совещания по вопросу назначения премьер-министра. Как передает корреспондент «Арменпресс», уже уточнено время встреч.
В 12:00 2-го ноября  состоится встреча с фракцией Мустакбал, в составе которой депутаты-армяне Серж Турсаргисеан, Жан Огасапетеан и Сепух Галпакеан.
Позже президент Ливана Мишель Аун встретится с депутатами Ливанских сил, среди коыотух – Шант Чинчинеан.
Уже 3-го ноября в 9:30 состоится встреча с депутатами армянского блока, среди которых – Якоб Багратуни и Артур Назареан.