Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Ֆրանսիայի և Եգիպտոսի նախագահներին՝ ավիավթարի կապակցությամբ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Ֆրանսիայի և Եգիպտոսի
նախագահներին՝ ավիավթարի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 19-ին ցավակցական հեռագրեր է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին և Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին՝ Փարիզից Կահիրե թռչող մարդատար ինքնաթիռի վթարի կապակցությամբ, որը մի քանի տասնյակ մարդկանց մահվան պատճառ է դարձել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության Նախագահը ցավակցություն և զորակցություն է հայտնել Ֆրանսիայի և Եգիպտոսի նախագահներին, զոհվածների ընտանիքներին և երկու բարեկամ ժողովուրդներին, այս դժվարին պահը հաղթահարելու համար մաղթել համբերություն, ուժ և կորով:

President Serzh Sargsyan sends letter of condolence to French and Egyptian Presidents over plane crash
President Serzh Sargsyan sends letter of condolence to French and Egyptian Presidents over
plane crash
YEREVAN, MAY 19, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a condolence letter to the President of the Republic of France Francois Hollande and President of Arab Republic of Egypt Abdel Fattah el-Sisi on the occasion of the plane crash flying from Paris to Cairo that claimed lives of dozens.
As “Armenpress” was informed from the press service of Republic of Armenia President’s Office, the Armenian President expressed solidarity with the French and Egyptian Presidents, families of the victims and wished the two friendly peoples patience, strength and steadfastness to overcome this hard period.