Նախագահ Սարգսյանը պաշտոնից ազատել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 26-ին հրամանագիր է ստորագրել Արշակ Կարապետյանին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետի պաշտոնից ազատելու մասին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հրամանագրում նշվում է.
«Ղեկավարվելով 2005 թվականի փոփոխություններով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 12-րդ կետով և հիմք ընդունելով Զինվորական ծառայություն անցնելու մասին Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 52-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետը` որոշում եմ.
Գեներալ-մայոր Արշակ ԿԱՐԱՊԵՏՅԱՆԻՆ ազատել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետի պաշտոնից»։

Президент Армении Серж Саргсян освободил от занимаемой начальника управления разведки Генштаба ВС Армении
Президент Армении Серж Саргсян освободил от занимаемой начальника управления
разведки Генштаба ВС Армении
26-го апреля президент Армении Серж Саргсян  подписал указ, которым освободил от занимаемой должности начальника управления разведки Генштаба ВС Армении Аршака Карапетяна.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении, в указе сказано:
«Руководствуясь п.12 ст. 55 Конституции Армении в редакции 2005 года и принимая за основу ст 52 закона о порядке прохождения воинской службы Армении, решаю:
освободить от занимаемой должности начальника управления разведки Генштаба ВС Армении генерал-майора Аршака Карапетяна.
Президент Армении Серж Саргсян освободил от занимаемой должности замминистра обороны Армении Алика Мирзабекяна