Նախագահ Սարգսյանը պաշտոնից ազատել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 26-ին հրամանագիր է ստորագրել Արշակ Կարապետյանին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետի պաշտոնից ազատելու մասին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հրամանագրում նշվում է.
«Ղեկավարվելով 2005 թվականի փոփոխություններով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 12-րդ կետով և հիմք ընդունելով Զինվորական ծառայություն անցնելու մասին Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 52-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետը` որոշում եմ.
Գեներալ-մայոր Արշակ ԿԱՐԱՊԵՏՅԱՆԻՆ ազատել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետի պաշտոնից»։

YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS. President Serzh Sargsyan signed a decree on April 26 dismissing Arshak Karapetyan from the post of Intelligence Department Head of the General Staff of the Armed Forces. As “Armenpress” was informed by the department of Public Relations and Mass Media of the Presidential Administration, the decree states:
“Guided by the 2005 amendments to paragraph 12 of Article 55 of the Constitution of the Republic Armenia and based on the Article 52 of the Military Service Law - I decide:
Dismiss Major-General Arshak KARAPETYAN from the post of Head of Intelligence Department of the General Staff of Armenian Armed Forces.