ԵԱՀԿ-ն մշտադիտարկում է իրականացրել հայ-ադրբեջանական սահմանին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի մանդատի համաձայն` ԵԱՀԿ դիտորդական առաքելությունը հունվարի 26-ին մշտադիտարկում է իրականացրել հայ-ադրբեջանական սահմանին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Թովուզի շրջանում` Ալիբեյլի գյուղի ուղղությամբ իրականացված մշտադիտարկումն անցել է առանց միջադեպերի:
Հայկական կողմից մշտադիտարկմանը մասնակցել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Խրիստո Խրիստովը, Իրժի Աբերլեն և Սայմոն Թիլլերը:
Ադրբեջանական կողմից մոնիթորինգն անցկացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Պետեր Սվեդբերգը և Եվգենի Շարովը:

ОБСЕ провела мониторинг на армяно-азербайджанской границе
Согласно мандату лучного представителя действующего председателя ОБСЕ, 26 января наблюдательская миссия ОБСЕ провела мониторинг на армяно-азербайджанской границе. Как сообщает Арменпресс, мониторинг в Товузском районе, близ села Алибейли, прошел без инцидентов.
С армянской стороны наблюдение осуществили полевые помощники личного представителя действующего председателя ОБСЕ  Христо Христов (Болгария), Иржи Аберле (Чехия) и Саймон Тиллер (Великобритания).
С азербайджанской стороны мониторинг осуществили полевые помощники личного представителя действующего председателя ОБСЕ Петер Сведберг (Швеция) и Евгений Шаров (Украина).