Ջոն Լենոնի այրին՝ Յոկո Օնոն, լուսանկարվել Է Pirelli օրացույցի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ջոն Լենոնի այրին՝ Յոկո Օնոն, լուսանկարվել Է նշանավոր Pirelli-2016 օրացույցում, որն ստեղծել Է համաշխարհային ճանաչում ունեցող ամերիկացի լուսանկարիչ Էննի Լեյբովիցը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
83-ամյա Յոկո Օնոն ներկայացել Է իր սիրելի կերպարով՝ սեւ կարճ պիջակով, ցիլինդրով եւ մինի շորտով:
1980 թվականի դեկտեմբերի 8-ին հենց Լեյբովիցն Է Rolling Stone հանդեսի շապիկի համար արել Օնոյի հետ միասին Լենոնի վերջին լուսանկարը՝ «բիթլի» սպանությունից հինգ ժամ առաջ:
2016 թվականի կուլտային օրացույցի գլխավոր հերոսուհիներ են դարձել նաեւ մոդել Նատալյա Վոդյանովան, թենիսիստուհի Սերենա Ուիլյամսը, դերասանուհի Էմի Շումերը, ռոք-երաժիշտ եւ բանաստեղծուհի Փաթի Սմիթը, գրող եւ դերասանուհի Թավի Գեւինսոնը, կինոպրոդյուսեր Քեթլին Քենեդին, ռեժիսոր Ավա Դյուվերնեյը («Սելմա»), կոլեկցիոներ եւ արվեստի երկրպագու, Հոլիվուդի ամենաազդեցիկ դեմքերից մեկը՝ Ագնես Գունդը:
«Այդ օրացույցը ուղենիշային Է: Երբ ինձ դիմեցին, կար ինչ-որ նոր բան անելու մտահղացում, ես կազմեցի այն կանանց ցուցակը, որոնց ես պաշտում եմ, ովքեր ինչ-որ բանի հասել են այս կյանքում, եւ ես հասկացա, որ ստեղծելու եմ մի շարք պարզ դասական դիմանկարներ»,- պատմել Է Լեյբովիցը օրացույցի շնորհանդեսին նվիրված մամուլի ասուլիսում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Вдова Джона Леннона Йоко Оно снялась для календаря Pirelli
Вдова Джона Леннона Йоко Оно снялась в знаменитом календаре Pirelli-2016, который создала всемирно известный американский фотограф Энни Лейбовиц, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
83-летняя Йоко Оно предстала в своем любимом образе — черном коротком пиджаке, цилиндре и шортиках–мини.
8 декабря 1980 года именно Лейбовиц сделала последний снимок Леннона вместе с Оно для обложки журнала Rolling Stone за пять часов до убийства "битла".
Главными героинями культового календаря 2016 года так же стали модель Наталья Водянова, теннисистка Серена Уильямс, актриса Эми Шумер, рок-музыкант и поэтесса  Патти Смит, писательница и актриса Тави Гевинсон, кинопродюсер Кэтлин Кеннеди, режиссер Ава ДюВерней ("Сельма"), коллекционер и покровитель искусств, одно из сам влиятельных лиц Голливуда Агнесс Гунд.
"Это календарь такой знаковый. Когда  ко мне обратились,  была идея сделать что-то новое, я  составила список женщин, которых я обожаю, которые чего-то достигли  в этой жизни, и я поняла  что буду делать  серию простых классических портретов", —  рассказала Лейбович на пресс-конференции, посвященной презентации календаря.