Հայաստանի եւ Վրաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են երկկողմ համագործակցության կարեւոր հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի եւ Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանը եւ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին նոյեմբերի 26-ին հանդիպում են անցկացրել Թբիլիսիում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Վրաստանի ԱԳՆ-ի մամուլի ծառայությունը:
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը Թբիլիսի Է ժամանել՝ մասնակցելու «Արեւելյան գործընկերության» ոչ պաշտոնական երկխոսության վեցերորդ հանդիպմանը:
«Վրաստանի արտգործնախարարությունում դեմ առ դեմ կայացած հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Հայաստանի եւ Վրաստանի երկկողմ համագործակցության կարեւոր հարցերը, մեկ անգամ եւս ընդգծվել են երկու երկրների բարիդրացիական փոխհարաբերությունները»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Թբիլիսի են ժամանել նաեւ Մոլդովայի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Նատալյա Գերմանը եւ Էլմար Մամեդյարովը, ինչպես նաեւ՝ պատվիրակություններ Բելառուսից եւ Ուկրաինայից, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Armenia and Georgia foreign ministers discuss important issues of bilateral cooperation
YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. Armenia and Georgia Foreign Ministers Edward Nalbandian and Giorgi Kvirikashvili held a meeting in Tbilisi on November 26. “Armenpress” reports the information citing the press service of Georgia Ministry of Foreign Affairs.
Head of Armenia Foreign Ministry arrived in Tbilisi to participate in the 6th meeting of informal dialogue of the “Eastern Partnership”.
“The parties discussed important issues related to bilateral cooperation between Armenia and Georgia, once again emphasized friendly relations between the two countries during the face to face meeting held in Georgia Foreign Ministry,” is said in the press release.
Foreign Minister of Moldova Natalia Gherman and Foreign Minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov, as well as delegations from Belarus and Ukraine have also arrived in Tbilisi, Sputnik reports.