Yahoo-ի գլխավոր տնօրեն Մարիսա Մայերը հայտարարել Է երկվորյակներով իր հղիության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Yahoo! Inc-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Մարիսա Մայերն իր Tumblr բլոգում հայտարարել Է  հղի լինելու մասին: Երկվորյակ աղջիկների ծնունդն սպասվում Է դեկտեմբերին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Բարձրաստիճան կառավարիչը պլանավորում Է սահմանափակել երեխաների խնամքի համար արձակուրդի տեւողությունը, ինչպես եւ երեք տարի առաջ, երբ ծննդաբերեց տղային: 40-ամյա Մայերը գրել Է, որ իր հղիության մասին տեղյակ Է պահել Yahoo-ի տնօրենների խորհրդին եւ գործադիր ղեկավարությանը:
Ինչպես նշում Է «Ինտերֆաքս»-ը, այժմ Yahoo-ն բարդ վերակառուցում Է անցնում եւ պատրաստվում Է բաժնետոմսերի 15 տոկոսի վաճառքին Չինաստանի Alibaba ընկերությանը, որը բաց շուկա Է դուրս եկել անցյալ տարի: Սպասվում Է, որ գործարքը կավարտվի չորրորդ եռամսյակում:

Гендиректор Yahoo Марисса Майер объявила о своей беременности двойней
Главный исполнительный директор Yahoo! Inc. Марисса Майер объявила о беременности в своем блоге Tumblr. Рождение двух девочек-близнецов ожидается в декабре.
Топ-менеджер планирует ограничить продолжительность отпуска по уходу за ребенком, как и три года назад, когда она родила сына. 40-летняя Майер написала, что поставила в известность о совей беременности совет директоров и исполнительное руководство Yahoo, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
В настоящее время Yahoo проходит сложную реорганизацию и готовится к продаже 15% акций в китайской Alibaba, которая вышла на открытый рынок в прошлом году. Как ожидается, сделка будет завершена в четвертом квартале.