Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը սկսել է մարզական հավաքը
ԵՐԵՎԱՆ, 31ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը սկսել է «Եվրո 2016»-ի ընտրական փուլի Սերբիա-Հայաստան խաղի մարզական հավաքը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից, սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 22:45-ին, Սերբիայի Նովի Սադ քաղաքի «Կարաջորջե» մարզադաշտում տեղի կունենա «Եվրո-2016»-ի ընտրական փուլի Սերբիա-Հայաստան հանդիպումը: Այդ հանդիպմանը նախապատրաստվելու համար Հայաստանի ազգային հավաքականն այսօր սկսեց մարզական հավաքը ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոնում՝ Ֆուտբոլի ակադեմիայում: Մարզական հավաքը կավարտվի սեպտեմբերի 2-ին, իսկ սեպտեմբերի 3-ի առավոտյան Հայաստանի հավաքականը կմեկնի Սերբիա:
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սարգիս Հովսեփյանը հրավիրել էր 23 ֆուտբոլիստների: Նախապես հրավիրված ֆուտբոլիստների ցանկից  բացակայում է Էդգար Մանուչարյանը, ով հավաքականին չի միանա վնասվածքի պատճառով: Նրա փոխարեն հավաքական է հրավիրվել «Փյունիկի» հարձակվող Վարդան Պողոսյանը: Արտյոմ Սիմոնյանը Երևան կժամանի այսօր երեկոյան, Հենրիխ Մխիթարյանը՝ սեպտեմբերի 1-ի առավոտյան, իսկ Գևորգ Ղազարյանը՝ սեպտեմբերի 2-ի առավոտյան: Մնացած 20 ֆուտբոլիստները հավաքականի ճամբարում են և արդեն սկսել են Սերբիայի հավաքականի դեմ խաղի նախապատրաստությունը:

Национальная сборная Армении начинает тренировочный сбор
Национальная сборная Армении 4-ого сентября проведет отборочный матч чемпионата Европы-2016 против сборной Сербии.
Как сообщили Арменпресс в Федерации футбола Армении, с 31-ого августа по 2-ое сентября Сборная Армении проведет тренировочный сбор в Техническом центре ФФА/Футбольной академии. 3-ого сентября сборная Армении отправится в Сербию.
Исполняющий обязанности главного тренера национальной сборной Армении Саркис Овсепян опубликовал имена 23 футболистов для участия в тренировочном сборе. Из этих футболистов к сборной из-за травмы икроножной мышцы не присоединится Эдгар Манучарян, который пропустит 4 недели.
Вместо него в сборную приглашен нападающий “Пюника” Вардан Погосян. Артем Симонян прибыт в Ереван сегодня вечером, Гнерих Мхитарян – утром 1-ого сентября, а Геворг Казарян – утром 2-ого сентября. Остальные 20 футболистов уже находятся в расположении сборной и начали подготовку к мачту со сборной Сербии.