Երասխում տեղի ունեցած ՃՏՊ-ի հետևանքով տուժածներից չորսը դուրս են գրվել հիվանդանոցից
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երասխ գյուղի մոտակայքում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով Արարատի բժշկական կենտրոն հոսպիտալացված 6 տուժածից 3-ը դուրս է գրվել: Մյուս 3-ի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար: Վեդու բժշկական կենտրոնում գտնվող տուժածը ևս դուրս է գրվել: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն տեղափոխված հիվանդի առողջական վիճակում առկա է դրական առաջընթաց: Նրա վիճակը այժմ գնահատվում է միջին ծանրության:
«Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող հիվանդի վիճակը շարունակում է մնալ կայուն ծանր է:

4 injured in Yeraskh road traffic accident - released from hospital
YEREVAN, AUGUST 14, ARMENPRESS.  3 of the 6 people, who were injured in the road traffic accident near Yeraskh village and then transferred to Ararat Medical Centre, have been released from hospital.  The health condition of the other 3 is satisfactory. The injured who was in “Vedi Medical Center”, has also been released. Armenpress was informed from the Ministry of Health of the Republic of Armenia that the health condition of the patient transferred to "Surb Grigor Lusavorich" medical center has improved, but the condition of the patient is estimated to be moderately severe.
The patient in the intensive care unit of “Erebuni Medical Centre” continues to be in severe, but stable condition.