Հայաստանից գիտակների 8 թիմեր մասնակցում են Սևծովյան ինտելեկտուալ խաղերի չորրորդ բաց առաջնությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանից գիտակների 8 թիմեր մասնակցում են Բաթումում մեկնարկած Սևծովյան ինտելեկտուալ խաղերի չորրորդ բաց առաջնությանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Գիտակների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Տիգրան Քոչարյանը: «Հուլիսի 31-ի երեկոյան մեկնարկած Սևծովյան ինտելեկտուալ խաղերի չորրորդ բաց առաջնության առաջին խաղերից մեկում՝ «Սվոյա իգրա»-ին հայ գիտակ Ստեփան Սմբատյանը, անցնելով առաջատար գիտակների, դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ, որտեղ պարտություն կրեց», - ասաց Տիգրան Քոչարյանը:
Հայաստանից այս տարի մասնակցում են «Պերեզագրուզկա», «ՆՈՒԻԽ», «Հայաստան», «Նեմեսիս», «Բլեք Սթար», «Պրոմեթեյ», «Կոտայք», «Արսենալ» թիմերը:
Աջարիայի մայրաքաղաքում այս օրերին ինտելեկտուալ խաղերի առաջնությանը մասնակցելու համար ներկա են Հայաստանի, Վրաստանի, Գերմանիայի, Ադերբեջանի, Մոլդովայի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և մերձբալթյան երկրների  մոտ 50 թիմ:

8 teams of intellectuals from Armenia partake in fourth Open Championship of Black Sea intellectual games
8 teams of intellectuals from Armenia partake in fourth Open Championship of Black Sea
intellectual games
YEREVAN, AUGUST 1, ARMENPRESS. 8 teams of scientists from Armenia participate in the fourth Open Championship of Black Sea intellectual games launched in Batumi. Head of the Armenian Association of Intellectuals Tigran Kocharyan informed ‘Armenpress” about this. “In one of the first games called “Svoya igra” of the fourth Open Championship of Black Sea intellectual games launched in the evening of July 31, Armenian intellectual Stepan Smbatyan, winning the leading intellectuals, entered semi-final where he lost”, Tigran kocharyan said.
Nearly 50 teams from Armenia, Georgia, Germany, Azerbaijan, Moldova, Russia, Ukraine and Baltic states have come to the capital of Adjara Batumi to participate in the intellectual games.