Պուտինը եւ Օբաման գործնական հարաբերություններ ունեն. Սպիտակ տուն
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը եւ Բարաք Օբաման գործնական հարաբերություններ են պահպանում: Այս մասին հուլիսի 30-ին լրագրողների համար կայացած ճեպազրույցում հայտարարել Է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Ջոշ Էռնեստը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես ձեզ կարող եմ հիշեցնել, թե ինչպես Է նախագահ Օբաման նկարագրել նախորդ դեպքերում իր հարաբերությունները նախագահ Պուտինի հետ: Նա դրանք նկարագրել Է որպես գործնական»,- ասել Է  Սպիտակ տան տիրոջ պաշտոնական ներկայացուցիչը: Դրա հետ մեկտեղ, ընդգծել Է նա, Օբաման նաեւ «նշել Է նախագահ Պուտինի ունակությունն ու պատրաստակամությունը խոսելու ուղղակի, եւ դա վերաբերում Է, այդ թվում, այն ոլորտներին, որտեղ (Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ) տարաձայնություններ կան», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Obama and Putin have businesslike relations: White House
YEREVAN, JULY 31, ARMENPRESS. U.S. and Russia Presidents have “business like” relations. Armenpress reports that JoshuaEarnest, the White House Press Secretary, announced the aforementioned in his briefing with the journalists on July 30.
“I can remind you how President Obama described his relations with President Putin earlier. He described them as businesslike.”, said the official representative of the White House. TASS news agency informs that Earnest also noted that Putin has ability and readiness to speak directly in reference to the spheres where Russia and the US disagree.