ՌԴ-ն 6 մլն դոլար կհատկացնի Հայաստանի, Ղրղզստանի եւ Տաջիկստանի պարենային անվտանգությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը 6 մլն դոլար կմուծի ՄԱԿ-ի Պարենի եւ գյուղատնտեսական կազմակերպության հիմնադրամ՝ 2015-2017 թվականներին Հայաստանին, Ղրղզստանին եւ Տաջիկստանին օգնություն ցուցաբերելու համար: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՌԴ կառավարության համապատասխան որոշումը հրապարակված Է իրավական տեղեկատվության պաշտոնական պորտալում:
Ինչպես նշում Է ՏԱՍՍ-ը, կամավոր մուծումն արվելու Է պարենային անվտանգության եւ սննդի, ինչպես նաեւ գյուղատնտեսության կայուն զարգացման ապահովման գործում այդ երկրների կառավարություններին տեխնիկական օգնության ցուցաբերման ծախսերը ֆինանսավորելու համար: Երեք տարվա ընթացքում մուծվելու Է 2-ական մլն դոլար:

РФ выделит $6 млн на продовольственную безопасность Армении, Киргизии и Таджикистана
Россия внесет $6 млн в фонд продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН в 2015-2017 годах для помощи Армении, Киргизии и Таджикистану. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, соответствующее постановление правительства РФ опубликовано на официальном портале правовой информации.
Добровольный взнос будет сделан на финансирование расходов по оказанию технической помощи правительствам этих стран в обеспечении продовольственной безопасности и питания, а также устойчивого развития сельского хозяйства. В течение трех лет будут вноситься по $2 млн.