Սուրիկ Խաչատրյանը որևէ մեկին չի կասկածում իր դեմ մահափորձի իրականացման մեջ
ԲՋՆԻ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը որևէ մեկին չի կասկածում իր դեմ մահափորձի իրականացման մեջ: Այս մասին Խաչատրյանը նշեց լրագրողների հետ զրույցում` ընդգծելով, որ տեղի ունեցածն անցյալում է: «Աստված ինձ փրկեց: Չեմ կասկածում որևէ մեկին: Ոստիկանությունը, դատախազությունը, քննչական կոմիտեն, ազգային անվտանգությունն աշխատում են, և մենք բոլորս պետք է հանգիստ սպասենք նրանց աշխատանքի արդյունքներին»,-ասաց Սյունիքի մարզպետը:
Մայիսի 20-ին, ժամը 18:15-ի սահմաններում, Կապան-Գորիս ավտոճանապարհի 30-րդ կմ հատվածում հրազենային կրակահերթ է արձակվել «Լեքսուս LX 570» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, որի մեջ այդ պահին գտնվել է Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը։ Նախնական տվյալներով՝ ավտոմեքենայի մեջ եղել է ևս երկու հոգի՝ վարորդը և մարզպետի օգնականը: Տուժածներ չկան: Կրակոցների առնչությամբ Հատկապես կարևոր գործերով քննության գլխավոր վարչության վարույթում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի (մահափորձ) և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

Сурик Хачатрян не подозревает никого в покушении против себя
Губернатор Сюникской области Армении  Сурик Хачатрян не подозревает никого в покушении против себя. Об этом  сказал  сам Хачатрян в беседе с журналистами, подчеркнув, что все это уже в прошлом.  «Бог меня спас. Никого не  подозреваю. Полиция, прокуратура, Следственный комитет, Национальная безопасность – все работают, а мы должны спокойно ждать результатов их работы», - сказал губернатор.
20 мая, в районе 18:15, на 30  км  автодороги Капан-Горис был открыт огонь в направлении машины «Лексус LX 570», в которой  в тот момент  находился губернатор Сюникской области Сурик Хачатрян. По предварительным данным, в машине было еще двое: водитель и помощник губернатора. Пострадавших нет. По факту выстрелов  в Главном управлении по особо важным делам  возбуждено уголовное дело  по признакам  ч.2 ст. 34-104 (покушение на убийство) и ч.1 ст.235 УК РА.