Ամերիկայի հայկական ուսանողական ասոցիացիան կմասնակցի TCS New York City Marathon-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊԵՐՍ: Ամերիկայի հայկական ուսանողական ասոցիացիան հայտարարվել է աշխարհի խոշորագույն վազքարշավներից մեկի` Նյու Յորք քաղաքում  2015թ. նոյեմբերի 1-ին կայանալիք TCS New York City Marathon պաշտոնական բարեգործական գործընկեր: Այն մասին հաղորդւոմ է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Ամերիկայի հայկական ուսանողական ասոցիացիայի տարածած հաղորդագրությունը:
«Մենք ոգևորված ենք համագործակցելու TCS New York City Marathon-ի հետ, որպես գլխավոր բարեգործական գործընկեր: Այս մարաթոնը հզոր հարթակ է մեր բարեգործ վազորդների համար՝ որպես օգնություն դրամահավաքության և հանրության իրազեկման այն հարցերում, որոնք մոտ են մեր վազորդների սրտերին», - ասել է Ամերիկայի հայկական ուսանողական ասոցիացիան Նյու Յորքի մասնաճուղի նախագահ Րաֆֆի Հովսեփյանը:
Մոտ 300 պաշտոնական բարեգործական գործընկեր կազմակերպություն մասնակցելու է այս վազքարշավին:
Ամերիկայի հայկական ուսանողական ասոցիացիան ԱՄՆ հայ համայնքի ամենահին կազմակերպություններից է, որը հիմնադրվել է 1910 թ.:

Armenian Students' Association of America to participate in TCS New York City Marathon
YEREVAN, 10 MARCH, ARMENPRESS. The Armenian Students' Association of America has been announced the official charity partner of the TCS New York City Marathon, which is one of the world’s largest marathons and will be held on November 1, 2015, as “Armenpress” reports, citing the press release issued by the Armenian Students' Association of America.
“We’re excited to collaborate with TCS New York City Marathon as a major charity partner. This marathon serves as a strong platform for our charity runners to assist in raising funds and public awareness about issues that are close to the hearts of our runners,” President of the New York Chapter of the Armenian Students' Association of America Raffi Hovsepian said.