Դիվերսիայի փորձ Տավուշում. հակառակորդը կրակել է քաղաքացիական մեքենայի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմը անցած գիշերվա ընթացքում խախտել է հրադադարի պահմանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները համարժեք գործողությունների են դիմել արձանագրված նպատակային խախտումների դեպքում:
Հունվարի 29-ին` ժամը 00:30-ի սահմաններում, հակառակորդը հերթական դիվերսիոն գործողությունների փորձն է ձեռնարկել ՀՀ Տավուշի մարզում: Ոսկեպար-Կիրանց հատվածում ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը կրակահերթեր է արձակել Daewoo մակնիշի քաղաքացիական մեքենայի ուղղությամբ: Մեքենայում գտնվող 3 անձինք հակառակորդի կրակահերթերից չեն տուժել: Հայկական կողմի ձեռնարկած գործողությունների արդյունքում հետախուզական-դիվերսիոն խմբի անդամները հետ են շպրտվել:

YEREVAN, JANUARY 29, ARMENPRESS. The Azerbaijani side violated the ceasefire regime last night in different parts of the Armenian-Azerbaijani state borderline using small arms, as well as large-caliber weapons. The Information and Public Relations Department of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia informed “Armenpress” that the front units of the Armed Forces of the Republic of Armenia took relevant steps in cases of recording targeted violations.
On January 29, at 00:30, the rival made another subversive attempt in the Tavush Province of the Republic of Armenia. The Azerbaijani subversive group fired in direction of Daewoo civilian vehicle at Voskepar-Kirants section. The shooting did not harm the three persons in the vehicle. Due to the actions of the Armenian side, the members of the sabotage and reconnaissance group were thrown back.
The Armed Forces of the Republic of Armenia confidently control the situation along the entire line of contact.