Ադրբեջանական կողմը Բերդի մի քանի դիրքերի ուղղությամբ դիվերսիոն փորձ է արել /լրացված/
ԵՐԵՎԱՆ,  24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմն այսօր` հունվարի 24-ին` ժամը 12:00-ի սահմաններում, Տավուշի մարզի Բերդի տարածաշրջանի մարտական դիրքերից մի քանիսի նկատմամբ կրկին դիվերսիոն հարձակողական գործողություն է ձեռնարկել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը, միջդիրքային տարածքում հայկական դիրքապահների կողմից խումբը նկատվել է և մարտ է սկսվել, որի ընթացքում ադրբեջանական ստորաբաժանումը գրեթե ոչնչացվել է: Հայկական ստորաբաժանումները կորուստներ չեն կրել: Այս պահին իրավիճակը կայուն է, ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները լիովին վերհասկում են մարտական իրավիճակը:
ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ հաղորդագրության համաձայն`
Հունվարի 24-ին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի հյուսիսարևելյան հատվածում` Տավուշի մարզի ուղղությամբ հակառակորդը կրկին խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը և գնդակոծել սահմանային դիրքերն ու բնակավայրերը: Սահմանագծի տարբեր հատվածներում հակառակորդի կողմից ձեռնարկվել են դիվերսիոն գործողությունների փորձեր:
Հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցառումների և պատժիչ գործողությունների արդյունքում հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի առաջխաղացումը շփման գծի տարբեր հատվածներում կասեցվել է, դիվերսիոն խմբերի անդամները, կրելով զգալի կորուստներ, հետ են շպրտվել: Հակառակորդի կորուստների թիվը ճշտվում է: Հայկական կողմից զոհեր և վիրավորներ չկան:
ՀՀ զինված ուժերը շարունակում են վստահորեն վերահսկել սահմանային իրավիճակը շփման գծի ամբողջ երկայնքով և այսուհետ ևս կձեռնարկեն իրավիճակին համարժեք գործողություններ:
Հունվարի 23-իառավոտյան ժամը 9:00-ի սահմաններում եւս ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները հարձակում են իրականցրել նաև Տավուշի մարզի Բերդի տարածաշրջանի մարտական դիրքերից մի քանիսի ուղղությամբ: Հայկական բանակի համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից ժամանակին հայտնաբերվելով` մարտ է սկսվել, որը տևել է շուրջ կես ժամ: Հակառակորդը, կորուստներ կրելով և մարտական խնդիրը չկատարելով, հետ է շպրտվել, սակայն, ցավոք, հայկական կողմը ունի երկու զոհ և վիրավորներ:

Azerbaijan makes diversion attempts in direction of Berd (updated)
YEREVAN, 24 JANUARY, ARMENPRESS. At around 12:00 on January 24, Azerbaijan made diversion attempts in the direction of several military positions located in the Berd region of Tavush Province. As press speaker of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Artsrun Hovhannisyan reports to “Armenpress”, Armenian guards noticed the diversion group between the positions, fought against it and nearly eliminated the Azerbaijani subdivision. The Armenian subdivisions didn’t suffer any casualties. Currently, the situation is stable and is under full control of the subdivisions of the Armenian Armed Forces.
According to the OFFICIAL message:
On January 24, Azerbaijan violated once again the ceasefire regime and bombed bordering military positions and residences in the northeastern sector (Tavush Province) of the Armenian-Azerbaijani state border. The opponent made diversion attempts in different sectors of the borderline.
The Armenian side’s actions and operations suspended the diversion groups’ advancement to different sectors of the contact line. The members of the diversion groups suffered a large amount of casualties and were thrown back. The number of casualties of the opponent is being specified. The Armenian side doesn’t have any injured or casualties.
The Armenian Armed Forces continues to control the situation on the border along the contact line and will take adequate action in the future as well.