Դամասկոսի բնակելի թաղամասերում ռումբեր են ընկել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դամասկոսի «Մզզե 86» բնակելի թաղամասում և Զահրաուի հիվանդանոցի մերձակայքում հունվարի 23-ին ռումբեր են ընկել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով սիրիական ՍԱՆԱ գործակալությունը, ոստիկանության տեղեկացմամբ` ահաբեկչական հարձակման հետևանքով մեկ խաղաղ բնակիչ զոհվել է, ևս 6-ը` վիրավորվել: Բացի մարդկային վնասներից, նյութական վնասներ են կրել տներ, մեքենաներ:
Կասաա թաղամասի Զահրաուի հիվանդանոցի մոտ հրասանդ ընկնելու հետևանքով մարդկային վնասներ, բարեբախտաբար, չեն գրանցվել:
Նախօրեին հրասանդներ էին ընկել Դամասկոսի Ռաբուա և Մզզե շրջանների վրա՝ պատճառելով նյութական վնասներ:
Սիրիայի պաշտպանության նախարար Ֆահդ Ջասիմ ալ Ֆարիջն հարավային շրջաններում այցելել է ռազմակետեր, ստորաբաժանումներ: Նա զինվորականներին է փոխացնել Նախագահ Բաշար ալ Ասադի ողջյունները: Նախարարը նշել է, որ բանակը լիովին պատրաստ և վճռական է տրամադրված ահաբեկչության դեմ պայքարին`  մինչև նրանց ոչնչացումը:

Bombs fall in residential districts of Damascus
YEREVAN, 23 JANUARY, ARMENPRESS. A civilian was killed and six others wounded when terrorists fired rocket and mortar shells on Mazzeh 86 area and al-Zahrawi Maternity Hospital in Damascus.
SANA correspondent said that one citizen was killed and six others injured, including one with severe injuries, in the attacks, reporting material damage in the area.
Earlier in the day, a police source told SANA that at least 4 citizens who were wounded in the terrorist attacks were moved to nearby hospitals, one of them later succumbed to his wounds.