ԼՂՀ ԱԺ-ն համահայկական դրամահավաքին 1 մլն 35 հազար դրամ գումար կփոխանցի
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի նախաձեռնությամբ խորհրդարանում նոյեմբերին սկսված դրամահավաքի ողջ հասույթը տրամադրվելու է նոյեմբերի 27-ին կայանալիք «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի նախաձեռնած դրամահավաքին:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ԼՂՀ ԱԺ գլխավոր հաշվապահ Անժելա Զաքարյանն ասաց, որ դրամահավաքին մասնակցել են թեʹ Աժ աշխատակիցները, թեʹ պատգամավորները:
«Հավաքվել է 1 մլն 35 հազար դրամ գումար, որը կփոխանցվի հեռուստամարաթոնին: Նախապես հայտարարված դրամահավաքին մասնակցել են բոլորը` Աժ աշխատակազմն ու պատգամավորները, եւ յուրաքանչյուրն իր լուման է ներդրել Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհի կառուցման գործում»,- ասաց Զաքարյանը:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ ավանդական հեռուստամարաթոնը տեղի կունենա նոյեմբերի 27-ին Հայաստանում եւ ԱՄՆ-ում:
Ինչպես նախորդ տարի, այս տարի նույնպես համահայկական դրամահավաքի ողջ հասույթը կտրամադրվի Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհի կառուցման աշխատանքներին: Նոր ճանապարհի միջոցով 37 կմ-ով կկարճանա Հայաստան-Արցախ ճանապարհը, բացի այդ ճանապարհն ունի նաեւ ռազմավարական նշանակություն: Հեռուստամարաթոնից առաջ կայացել է նաեւ համաեվրոպական հեռախոսամարաթոնը, որի արդյունքում 1 մլն 82 հազար 62 եվրո գումար է հանգանակվել:

Парламент НКР передаст в фонд всеармянского сбора средств 1 млн 35 тысяч драмов
Председатель НС НКР Ашот Гулян предложил все средства, собранные в ноябре в парламенте НКР, перевести  на счет предстоящего 27-го ноября сбора средств, предпринятого Всеармянским фондом «Армения».
В беседе с «Арменпресс» главный бухгалтер НС НКР Анжела Закарян сказала, что в сборе средств участвовали сотрудники НС и депутаты.
«Было собрано 1 млн 35 тысяч драмов, которые будут переведены на счет телемарафона. Заранее был объявлен сбор средств, в котором приняли участие сотрудники НС и депутаты. Каждый внес свою луму в строительство дороги Варденис-Мартакерт»,- сказала  Закарян.
Традиционный телемарафон, предпринятый всеармянским фондом «Армения», состоится 27-го ноября в Армении и США.
Как и в прошлый год, все поступления пойдут на строительство дороги Варденис-Мартакерт. Новая дорога на 37 км сократит путь из Армении в Арцах, кроме того, дорога имеет военно-стратегическое значение. До телевизионного марафона состоялся телефонный марафон, на котором было собрано 1 млн 82 тысячи 62 евро.