Ադրբեջանի կորուստները շատ են. ԶՈՒ բրիգադի հրամանատարը պաշտոնանկ է արվել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ Զինված ուժերի հատուկ նշանակության գործողություններն այնքան ուժեղ են եղել եւ ամենայն հավանականությամբ ադրբեջանական կողմի կորուստներն այնքան շատ, որ Ադրբեջանի Զինված ուժերի բրիգադի հրամանատարը պաշտոնանկ է արվել: «Փաստորեն Ադրբեջանի կորուստները շատ են ու այնքան շատ, որ բրիգադի հրամանատարին պաշտոնանկ են արել: Հետաքրքիր է` այս կորուստների համար են ազատել պաշտոնից, թե ուղղաթիռը խփելու»,- facebook-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Սկսած նոյեմբերի 12-ից միջազգային գրեթե բոլոր կառույցներն ու դեսպանները Ադրբեջանին մի քանի անգամ խաղաղության եւ մարդասիրության կոչ են արել: Խաղաղության կոչով է հանդես եկել նաեւ ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը: Լրագրողների հարցին, թե որն է լինելու հայկական Զինված ուժերի պատասխանը, ՀՀ ՊՆ Սեյրան Օհանյանն ասել էր, որ հայկական կողմը կշարունակի ջանքեր գործադրել դիվանագիտական ճանապարհով հարցը կարգավորելու ուղղությամբ: Սակայն տասը օրվա ընթացքում հարեւան երկրում չհասկացան ոչ դիվանագիտական լեզուն, ոչ մարդասիրական կոչերը եւ նոյեմբերի 22-ի գիշերը ԼՂՀ հատուկ ստորաբաժանումներն իրականացրեցին օպերացիա, որի արդյունքում տարհանվել են Ադրբեջանի կողմից խոցված ուղղաթիռի անձնակազմից մեկի դին, երկու օդաչուների մասունքները և ուղղաթիռի որոշ անհրաժեշտ մասեր:

YEREVAN, NOVEMBER 22, ARMENPRESS. The operations of the special task forces of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic were so strong that, probably, the Azerbaijani side suffered so many casualties, that the brigade commander of the Armed Forces of Azerbaijan has been dismissed. The Press Spokesman of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Artzrun Hovhannisyan made a note on this on his Facebook page. As reports “Armenpress”, among other things, the Press Spokesman of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Artzrun Hovhannisyan underscored: “In fact, Azerbaijan has suffered lots of casualties, and there are so many casualties that the brigade commander has been dismissed. I wonder whether he was dismissed for the casualties or for downing the helicopter.”
Taking into consideration the official statements by the Azerbaijani side and the absolute lack of reasoning, the Armed Forces of the Nagorno Karabakh Republic were forced to carry out a special operation to learn about the fate of the crew members of the helicopter downed by the rival on November 12 on the site and give solution to issues stemming from it. In the result of the realization of the military task, the body of one of the crew members and remains of the two pilots have been evacuated from the site of the incident along with some of the necessary parts of the helicopter. At the course of the special operation, two askyars of the rival have been eliminated. The Defense Army had no casualties.