Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է գերմանական Կարմիր խաչի ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանական կարմիր խաչի Բադեն-Վյուրտեմբերգի երկրամասային կազմակերպության կողմից մայրաքաղաքում իրականացվող բարեգործական ծրագրերին առնչվող հարցեր են քննարկվել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի և Գերմանական կարմիր խաչի Բադեն-Վյուրտեմբերգի երկրամասային կազմակերպության ներկայացուցիչ Կառլ-Հայնց Շայդեի հետ հանդիպման ժամանակ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, առանձնակի կարևորելով Գերմանական կարմիր խաչի հետ փոխգործակցության ընդլայնումն ու սոցիալական նշանակության ծրագրերի իրականացումը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել կազմակերպությանը մայրաքաղաքում իրականացվող բարեգործական ծրագրերի և մարդասիրական կարևոր առաքելության համար: «Սոցիալական ծրագրերը քաղաքապետարանի ծրագրային առաջնահերթություններից են, և մենք մշտապես պատրաստ ենք համապատասխան աջակցություն ցուցաբերելու: Վստահեցնում եմ, որ այսուհետ էլ Երևանի քաղաքապետարանը պատրաստակամ է իր լիազորությունների շրջանակում շարունակելու աջակցել սոցիալական կարևոր նշանակություն ունեցող բարեգործական Ձեր բոլոր նախաձեռնություններին»,- նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Բադեն-Վյուրտեմբերգի երկրամասային կազմակերպության  ներկայացուցիչ Կառլ-Հայնց Շայդեն նշել է, որ քաղաքապետարանի հետ արդյունավետ համագործակցությունն այսուհետ ևս կլինի շարունակական: «Բարեգործությունն առավել նպատակային է դառնում, երբ առկա է տեղական ինքնակառավարման մարմնի գործուն աջակցությունը, առավել ևս, երբ անձամբ քաղաքապետն է իր վերաբերմունքով նպաստում դրա արդյունավետ իրականացմանը: Քաղաքապետարանն իսկապես վստահելի գործընկեր է մեզ համար, ինչի վառ ապացույցը նաև այն աջակցությունն է, որ ըստ ամենայնի Երևանի քաղաքապետարանը ցուցաբերել և ցուցաբերում է իրականացվող սոցիալական ծրագրերին»,-ընդգծել է Կառլ-Հայնց Շայդեն:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաև հոկտեմբերի 22-ին Գերմանական կարմիր խաչ կազմակերպության հովանու ներքո գործող «Գթության խոհանոցի» 21-րդ տարեշրջանի հերթական բացմանը: Հարկ է նշել, որ Երևանի քաղաքապետարանի համաֆինանսավորմամբ իրականացվող սոցիալական կարևոր նշանակություն ունեցող այս ծրագրից օգտվում են շուրջ 400 սոցիալապես անապահով շահառուներ:

Мэр Еревана встретился с представителями Германского Красного Креста
Во время встречи мэра Еревана Тарона Маргаряна и представителя Германского Красного Креста отделения земли Баден-Вюртемберг Карла-Хайнца Шайде были обсуждены вопросы, касающиеся благотворительных программ, реализуемых в столице Германским красным крестом.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и по связям с общественностью мэрии Еревана, придавая особую важность расширению сотрудничества и реализации социальных программ с Германским красным крестом, мэр Еревана Тарон Маргарян поблагодарил за реализацию благотворительных программ и важную гуманитарную миссию в столице.
«Социальные программы являются приоритетом для мэрии, и мы всегда готовы оказать соответствующую поддержку. Заверяю, что мэрия Еревана и впредь готова в рамках своих полномочий оказать поддержку всем вашим, социально важным инициативам»,- отметил Тарон Маргарян.
Поблагодарив за тёплый приём, представителя Германского Красного Креста отделения земли Баден-Вюртемберг Карл–Хайнц Шайде отметил, что эффективное сотрудничество с мэрией будет продолжаться и в дальнейшем.
«Благотворительная деятельность становится более целенаправленной, когда есть активная поддержка органов местного самоуправления и когда сам мэр своим отношением способствует её эффективной реализации. Мэрия действительно является надёжным партнёром для нас, и доказательство тому поддержка, которую мэрия Еревана оказывает для реализации социальных программ»,- отметил Карл-Хайнц Шайде.
В ходе встречи стороны также обсудили открытие очередного, 21-го сезона благотворительной программы «Кухня милосердия», которая пройдёт 22 октября, под эгидой Германского красного креста.
Стоит отметить, что бенефициарами программы социального значения, которая реализуется совместным финансированием мэрии, являются около 400 социально не обеспеченных граждан.