Ադրբեջանն անցնող շաբաթ հրադադարը խախտել է շուրջ 200 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն` սեպտեմբերի 14-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է  ավելի քան 900 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` առաջնագծում հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է:

STEPANAKERT, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. In accordance with the operative data of the Defense Army of Nagorno Karabakh Republic, within the period ranging from September 14 to September 20 the rival violated the ceasefire regime for about 200 times on the line of contact of Karabakh-Azerbaijani opposing armies. More than 900 bullets were fired towards our troops during this period.
The Press Service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress” that the rival’s activity was suspended due to the operative actions of the front units of the Defense Army.