Փլուզվել է Թբիլիսիի Սուրբ Մինաս եկեղեցու ծածկի մի մասը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսում, սեպտեմբերի 19-ի մոտ ժամը 18:00-ին փլուզվել է հայկական Սուրբ Մինաս եկեղեցու ծածկի մի մասը: Եկեղեցին գտնվում է Հավլաբար պատմական տարածքում, Գելաթիի 13 հասցեում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով yerkramas.org-ը, հենց այդ ժամանակ նույն վայրում Հայ Առաքելական եկեղեցու վրացական թեմին կից «Հայարտուն» մշակութային կենտրոնում անցկացվում էր հանդիպում հայ համայնքի և Վրաստանի վարչապետի խորհրդական Գուրամ Օդիշարիայի հետ, ում  տեղեկացրել են դեպքի մասին:
Սուրբ Մինասն այն հինգ եկեղեցիների ցանկում է, որոնք վրացական իշխանությունը տարիներ շարունակ խոստանում է վերականգնել և դիտարկել դրանց փոխանցման հարցը Հայ Առաքելական եղեկեցուն:

Oбрушилась часть перекрытия Армянской церкви Сурб Минас
19 сентября около 18.00 в Тбилиси обрушилась часть перекрытия Армянской церкви Сурб Минас, которая находится в историческом районе Авлабар по адресу Гелатская 13. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на yerkramas.org, именно в это время в том же районе в культурном центре «Айартун» при Епархии ААЦ в Грузии проходила встреча армянской общественности с советником премьер министра Грузии Гурамом Одишария, который во время встречи был оповещен о событии.
Напомним, что церковь Сурб Минас является одной из пяти армянских церквей, которые грузинские власти уже на протяжении нескольких лет обещают восстановить и рассмотреть вопрос об их передаче ААЦ.