Արամ Գաբրիելյանովը կդառնա LifeNews հեռուստաալիքի գլխավոր տնօրեն
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: LifeNews հեռուստաալիքի գլխավոր տնօրեն կդառնա նրա սեփականատերը՝ Արամ Գաբրիելյանովը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել են News Media հոլդինգի մամուլի ծառայությունում:
Ավելի վաղ այդ պաշտոնն զբաղեցնում էր Արամ Գաբրիելյանովի որդին՝ Աշոտը:
Սեպտեմբերի 8-ին Աշոտ Գաբրիելյանովը հայտարարել Էր, թե թողնում Է LifeNews հեռուստաալիքի գլխավոր տնօրենի եւ News Media-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնները: Նրա խոսքով՝ հեռանալու պատճառ Է դարձել Babo խորագրով սեփական նախագիծը, որը ոչ մի առնչություն չունի իր հոր հոլդինգի հետ:
Աշոտ Գաբրիելյանովը ճշտել Է, որ պաշտոնապես News Media-ում աշխատանքը կդադարեցնի հոկտեմբերի 1-ին: Ընդսմին նա նշել Է, որ ինքը կոնֆլիկտային վիճակներ չի ունեցել ընկերության ղեկավարության հետ: Աշոտը հավելել Է, որ Արամ Գաբրիելյանովը հավանություն Է տվել իր որոշմանը, եւ «բոլոր հարցերը հարթված են»:

Гендиректором телеканала LifeNews станет Арам Габрелянов
Генеральным директором телеканала LifeNews станет его владелец Арам Габрелянов. Как передает Арменпресс, об этом сообщили "Интерфаксу" в пресс-службе холдинга News Media, которому принадлежит канал.
Ранее эту должность занимал сын Арама Габрелянова Ашот.
8 сентября Ашот Габрелянов заявил, что покидает должности гендиректора телеканала LifeNews и исполнительного директора News Media. По его словам, причиной ухода стал собственный проект под названием "Babo". Он пояснил, что это платформа для каналов, куда пользователи могут загружать необходимые для работы СМИ видео, так называемые "видео очевидцев событий". По словам Ашота Габрелянова, Babo является его самостоятельным проектом, и холдинг его отца не имеет к нему отношения .
Ашот Габрелянов уточнил, что официально прекратит работать в News Media 1 октября. При этом он отметил, что конфликтных ситуаций с руководством компании у него не было.