Արթուր Աբրահամը շնորհավորել է Արթուր Ալեքսանյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, գերմիջին քաշային կարգում WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը շնորհավորական ուղերձ է հղել հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանին` աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճելու կապակցությամբ.
«Մինչ համայն հայությունը վայելում էր Արսեն Ջուլֆալակյանի հաղթանակի բերկրանքը, ահա ստեղծվեց երկրորդ նույնանման առիթը` մեր հայրենակից Արթուր Ալեքսանյանը դարձավ աշխարհի չեմպիոն: Անչափ ոգևորող է նրա հաջողությունը եւ պարտավորեցնող այլոց համար` ապագա մրցումներում նման բարձունքներ նվաճելու համար: Շնորհավորում եմ Արթուրին եւ բոլորիս` այս մեծ հաղթանակի առթիվ: Հարգանքներս քեզ, Արթուր, դիտարժան մրցելույթ էր քո չեմպիոնական գոտեմարտը, դու ըմբշամարտի արքա ես, կեցցե'ս»,-իր ուղերձում ասել է Աբրահամը:
«Արմենպրես»-ի հաղոդրմամբ, հունահռոմեական ոճի Հայաստանի ըմբիշ, 98 կգ քաշային կարգի Արթուր Ալեքսանյանը նվաճեց  հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության չեմպիոնի տիտղոսը: Հայ մարզիկը վճռական  մենամարտում 8:0 հաշվով ընդամենը 56 վայրկյանում պարտության մատնեց գերմանացի ըմբիշ Օլիվեր Հասլերին:

Arthur Abraham congratulates Arthur Aleksanyan
YEREVAN, SEPTEMBER 15, ARMENPRESS: Professional Armenian boxer, WBO Super Middleweight Champion Arthur Abraham has addressed a congratulatory message to Armenian Greco-Roman wrestler Arthur Aleksanyan on the occasion of achieving the title of the world champion.
“While all Armenians were enjoying Arsen Julfalakyan’s victory, the second similar opportunity was created: our fellow countryman Arthur Aleksanyan became a world champion. His success is very encouraging and compelling for others to achieve similar success in future competitions. I congratulate Arthur and all of us on this great victory. My best regards to you, Arthur! Your championship fight was a spectacular match. You are the king of wrestling! Well done! ” said Arthur Abraham in his address, Armenpress reports.
Arthur Aleksanyan won a gold medal at the 2014 Wrestling World Championship. Aleksanyan defeated Oliver Hassler (Germany) by a score 8:0, in 55 seconds, in the final of the 98 kg category competition.