Վրաստանը խոստանում է 2-3 օրում վերականգնել Հայաստան գազի մատակարարումը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի իշխանությունները խոստանում են 2-3 օրվա ընթացքում վերականգնել Հայաստան գազ մատակարարող խողովակաշարը, որը վնասվել է Լարսում տեղի ունեցած սողանքի հետևանքով, և վերականգնել գազամատակարարումը: Այս մասին Հայաստանի վարչապետի հետ հանդիպումից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին: «Պարոն վարչապետը հանդիպման ընթացքում խոսեց նաև անցած գիշեր Լարսում տեղի ունեցած սողանքի հետևանքով հայ-վրացական գազատարի վերականգման վերաբերյալ: Մենք խոստանում ենք 2-3 օրվա ընթացքում վերականգնել գազամատակարարումը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Ղարիբաշվիլին:
Վրաստանի Դարիալի կիրճում օգոստոսի 21-ին սողանք է տեղի ունեցել: Նախնական տվյալներով` սողանքից տուժողներ չեն եղել: Կազբեկի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Գիվի Կիրիկաշվիլին հայտնել է, որ սողանքը տեղի է ունեցել նույն այն վայրում, որտեղ եղել էր 2014 թվականի մայիսին: Դեպքի վայրում արդեն աշխատում են մասնագետները:

Georgia promises to restore gas supply to Armenia in 2-3 days
YEREVAN, AUGUST 21, ARMENPRESS. Georgian authorities promise to restore the gas pipeline in 2-3 days which has been affected by the landslide in Lars and to resume natural gas supplies to Armenia, after his meeting with Armenia’s Prime Minister, Prime Minister of Georgia Irakli Gharibashvili told reporters. "During the meeting Mr. Prime Minister touched upon the Armenian-Georgian pipeline, affected last night due to a landslide in Lars. We promise to restore gas supply within 2-3 days," as reports “Armenpress”, said Irakli Gharibashvili.
On August 21 landslide occurred in Georgia’s Darial Gorge. According to preliminary information, there are no victims. According to the deputy head of the administration of the Kazbegi Municipality Givi Kirikashvili the landslide came down in the same place where it was in May. The specialists are already working at the scene.