Նյու Յորքի միջազգային ավտոսալոնում տարվա լավագույն ավտոմոբիլ Է ճանաչվել Audi A3-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանական՝ երրորդ սերնդի Audi A3 ավտոմոբիլը տարվա լավագույն ավտոմոբիլ Է ճանաչվել Նյու Յորքում ընթացող միջազգային ավտոսալոնում: Եզրափակիչում այն առաջ Է անցել այնպիսի մրցակիցներից, ինչպիսիք են BMW 4 Series-ը եւ Mazda3-ը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Որոշումը կայացրել Է հեղինակավոր ժյուրին, որի կազմում եղել են աշխարհի 22 երկրներ ներկայացնող  69 լրագրողներ, որոնք գրում են ավտոմոբիլների թեմայով: Կանոնների համաձայն՝ ժյուրիի անդամներն ընտրել են սոսկ այն ավտոմոբիլների թվից, որոնք արտադրվել են 2013 թվականին եւ վաճառվել առնվազն երկու մայր ցամաքներում:
«Audi A3-ը մեր տեխնիկական հնարավորությունները ցուցադրում Է ավտոմոբիլների արտադրության բոլոր ասպեկտներում: Այս պարգեւը մեծ նվաճում Է ամբողջ ընկերության համար»,- ընդունելով մրցանակը՝ հայտարարել Է Audi-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռուպերտ Շտադլերը:
Մեկ տարի առաջ լավագույն ավտոմոբիլ Էր ճանաչվել յոթերորդ սերենդի Volkswagen Golf-ը, հաղորդել Է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:

Лучшим автомобилем года на международном автосалоне в Нью-Йорке признан Audi A3
Немецкий автомобиль Audi A3 третьего поколения признан лучшим автомобилем года на проходящем в Нью-Йорке международном автосалоне. В финале он обошел таких конкурентов, как BMW 4 Series и Mazda3, сообщает Арменпресс со ссылкой на  Итар-Тасс.
Решение принимало авторитетное жюри, состоявшее из 69 пишущих на автомобильные темы журналистов из 22 стран мира. Согласно правилам, члены жюри выбирали только из числа тех автомобилей, которые производились и продавались в 2013 году по меньшей мере на двух континентах.
"Audi A3 демонстрирует наши технические возможности во всех аспектах производства автомобилей. Эта награда - большое достижение для всей компании", - заявил, принимая приз, председатель совета директоров Audi Руперт Штадлер.