«Ես ավելի լավ պատկերացում կազմեցի հավաքականի թեկնածուների մասին». Բեռնար Շալանդ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային թիմի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Բեռնար Շալանդը, ով արդեն վերադարձել է Հայաստան, ՀՖՖ պաշտոնական կայքի հետ զրույցում խոսեց իր տպավորությունների մասին:
«Ռուսաստան մեկնելու նպատակը բոլոր հնարավոր թեկնածուների խաղին տեղում հետևելն էր, որովհետև մի բան է, երբ դիտում ես խաղերի տեսագրությունները, մեկ այլ բան, երբ հետևում ես ֆուտբոլիստին խաղադաշտում: Ես դիտեցի Ռուսաստանի առաջնության մի շարք հանդիպումներ, տեսա բոլոր այն ֆուտբոլիստների խաղը, ովքեր ինձ հետաքրքրում էին, կարճ առանձնազրույցներ ունեցա նրանցից մի քանիսի հետ: Ինձ համար դա շատ կարևոր էր, քանի որ ես կարողացա ավելի լավ պատկերացում կազմել հավաքականների թեկնածուների մասին: Սա շարունակական աշխատանք է, մենք մշտապես հետևելու ենք բոլոր թեկնածուներին, նրանց պահելու ենք մեր ուշադրության կենտրոնում, որպեսզի կարողանանք ապագայում հնարավորինս ճիշտ ընտրություն կատարել: Բոլոր թեկնածուներից Հայաստանի ազգային հավաքականում հանդես կգան նրանք, ովքեր տվյալ պահին կլինեն լավագույն մարզավիճակում, կունենան խաղային պրակտիկա, կկարողանան դրսեւորել իրենց լավագույն որակները: Իսկ այսօր դրա մասին խոսելը դեռ վաղ է»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասել Շալանդը:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Բեռնար Շալանդը օրերս մեկնել էր Ռուսաստան՝ տեղում հետեւելու ռուսաստանյան տարբեր թիմերում հանդես եկող Հայաստանի ազգային եւ տարբեր տարիքային հավաքականների թեկնածու ֆուտբոլիստների խաղին:

Бернар Шаланд: Я получил более ясное представление о кандидатах в сборную
Новый главный тренер Национальной сборной Армении по футболу Бернар Шаланд, уже вернувшийся в Армению, поделился  своими впечатлениями от поездки в Россию в беседе с официальным сайтом Федерации футбола Армении.
«Цель моего визита в Россию – понаблюдать за игрой всех кандидатов на месте, поскольку одно видеть видеозапись игр, другое - следить за ними на футбольном поле. Я просмотрел ряд встреч первенства России, увидел игру всех тех футболистов,  которые меня интересовали, имел краткие беседы с несколькими из них. Это для меня очень важно, поскольку я сумел составить более четкое представление о кандидатах сборных. Это постоянная работа, мы все время будем отслеживать всех кандидатов, будем держать и в центре нашего внимания, чтобы в дальнейшем сделать правильный выбор.
Из всех кандидатов в составе Национальной сборной Армении выступят те, кто в данный момент будет в лучшей спортивной форме, сможет проявить свои лучшие качества. Сегодня об этом говорить пока преждевременно», - сказал Шаланд.
Как Арменпресс уже сообщал, главный тренер Национальной сборной Армении Бернар Шаланд посетил РФ, чтобы понаблюдать за игрой кандидатов-футболистов национальной сборной и разных возрастных сборных Армении, играющих в разных российских командах.