Թուրքերը վերանորոգում են Էրզրում- Հայաստան երկաթուղագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի պետական երկաթուղիները շարունակում են Էրզրումից մինչեւ Հայաստանի Հանրապետության հետ Աքյաքա սահմանակետ ձգվող երկաթուղու վերահսկողական, խնամքի եւ վերանորոգման աշխատանքները, որոնք սկսել են մայիսից: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է թուրքական «Հաբերլեր» լրատվական կայքը:
Թուրքիայի երկաթուղային ճանապարհների Էրզրումի բաժանմունքի տնօրեն Յունուս Եշիլյուրթը լրագրողներին ասել է, որ 1317 կմ երկարությամբ երկաթուղային ճանապարհի վրա 88 երկաթուղայինների մասնակցությամբ կատարվող աշխատանքներն արդեն հասել են Կարս: «Ծրագրում ենք մինչեւ տարեվերջ ավարտին հասցնել Կարս-Աքյաքա, այսինքն` մինչեւ Հայաստանի սահման երկաթուղու վերանորոգման աշխատանքները», - ասել է նա` վստահեցնելով, որ աշխատանքներն իրականացվում են ամենաբարձ որակով:

Turks repair Erzurum-Armenia railway
YEREVAN, AUGUST 16, ARMENPRESS: The State Railways of Turkey continue the supervision, care and maintenance works of the railway from Erzurum to the Republic of Armenia, which have been started since May. This was reported by the Turkish Haberler News Agency, as reported by Armenpress.
The director of the Erzurum Department of the Turkish Railways told the journalists that the works being carried out on the railway with the length of 1317 kilometers have already reached Kars. “We plan to finish the renovation works of the railway up to the Armenian border by the end of the year of 2013”, - said the representative of the Turkish Railways, noting that the works are being implemented on the highest level.