Պետական բյուջեի եկամուտները 10 ամսում ավելացել են 20 տոկոսով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պետական բյուջեի եկամուտները 2019-ի հունվար-հոկտեմբերին 2018-ի համեմատ ավելացել են 20%-ով, իսկ 2017-ի համեմատ՝ 32%-ով: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ ՀՀ կառավարության «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջից:
Պետական բյուջեի եկամուտները 2019-ի հունվար- հոկտեմբերին կազմել են 1 տրլն 197 մլրդ դրամ: 2019-ի համար պետբյուջեով եկամուտների գծով հաստատվել էր 1 տրլն 496 մլրդ 463 մլն 122.3 հազար դրամ:
Պետական բյուջե հաշվեգրված հարկային եկամուտների և պետական տուրքի ընդհանուր ծավալը կազմել է 1 տրլն 196.7 մլրդ դրամ:
2018-ի հունվար-հոկտեմբերին պետական բյուջեի եկամուտները կազմել են 1 տրլն 1 մլրդ դրամ, 2017-ին նույն ժամանակում՝ 907 մլրդ դրամ:

Доходы госбюджета за 10 месяцев выросли на 20%
Доходы государственного бюджета Республики Армения в январе-октябре 2019 года увеличились на 20% по сравнению с аналогичным периодом 2018 года и на 32% по сравнению с 2017 годом, сообщает Арменпресс со ссылкой на официальную страницу правительства Армении в Facebook.
Доходы государственного бюджета в январе-октябре 2019 года составили 1 трлн 197 млрд драмов. В 2019 году по части доходов государственного бюджета был утвержден 1 трлн 496 млрд 463 млн 122,3 тыс драмов.
Общая сумма налоговых поступлений и госпошлин, начисленных в государственный бюджет, составила 1 трлн 196,7 млрд драмов.
В январе-октябре 2018 года доходы государственного бюджета составили 1 трлн 1 млрд драмов, а в 2017 году - 907 млрд драмов.