Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում Հայաստանի պատվիրակությունը կղեկավարի Գայանե Աբրահամյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում Հայաստանի պատվիրակությունը կղեկավարի Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նման որոշում է ընդունվել Ազգային ժողովի խորհրդի՝ հուլիսի 13-ին կայացած նիստի ընթացքում:
ԱԺ խորհրդի որոշմամբ՝ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Մկրտչյանը ևս ընդգրկվել է պատվիրակության կազմում:
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում Հայաստանի պատվիրակությունը ղեկավարում էր «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Մխիթար Հայրապետյանը, սակայն հունիսի 18-ին նա հայտարարեց, որ դադարեցնում է Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ պատվիրակության ղեկավարի լիազորությունները: «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերում Մխիթար Հայրապետյանը հայտնել էր, որ ընտրվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ, ինչն ավելի է մեծացնելու իր ֆիզիկական զբաղվածությունը: Որպես պատճառ Մխիթար Հայրապետյանը նշել էր ծանրաբեռնվածությունը, քանի որ ղեկավարում է նաև ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը:

Армянскую делегацию в ПА Евронест возглавит Гаяне Абрамян
Армянскую делегацию в Парламентской ассамблее Евронест возглавит депутат Национального собрания РА от фракции «Мой шаг» Гаяне Абрамян.
Как передает Арменпресс, такое решение было принято во время заседания Национального собрания 13 июля.
По решению Национального Собрания, в состав делегации также вошел член фракции «Мой шаг» Нарек Мкртчян.
Армянскую делегацию в Парламентской ассамблее Евронест возглавлял Мхитар Айрапетян, член фракции «Мой шаг», но 18 июня он заявил, что прекращает свои полномочия руководителя армянской делегации в Парламентской ассамблее Евронест.
МхитарАйрапетян написал в Facebook, что избран членом Совета партии «Гражданский договор», что увеличит его физическую занятость.В качестве причины Мхитар Айрапетян упомянул о своей занятости, поскольку он возглавляет и Постоянную комиссию НС понауке, образованию, культуре, диаспоре, молодежи и спорту.