Հայաստանում մշակող արդյունաբերության ոլորտում ստեղծվելու են նոր աշխատատեղեր
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը տնտեսության արտահանելի ճյուղը զարգացնելու նպատակով նախատեսում է մշակող արդյունաբերության ոլորտում նոր աշխատատեղեր ստեղծել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին ԱԺ եվրասիական ինտեգրական հարցերի ու ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի համատեղ նիստում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը:
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Խաչատրյանը հիշեց, որ վերջերս 51 հազար նոր աշխատատեղի մասին էր հայտարարվել, որոնց մի մասը պարզապես դուրս էր եկել ստվերից: Նա հետաքրքրվեց, թե արդյոք ստվերում կրկին կան աշխատատեղեր և որտեղ կձևավորվեն նոր իրական աշխատատեղեր:
«Աշխատատեղեր ավելանալու են: Դրանք ավելանալու են մշակող արդյունաբերության մեջ, որովհետև մշակող արդյունաբերությունն է , որ պետք է ապահովի արտահանումը»,-ասաց նախարարն ու նշեց` վերջինս էլ լինելու է տնտեսության շարժիչ ուժը:

В Армении в сфере обрабатывающей промышленности будут созданы новые рабочие места
Армения планирует с целью развития экспортной отрасли экономики планирует создать новые рабочие места в обрабатывающей промышленности. Как передает Арменпресс, об этом на совместном заседании постоянной комиссии НС Армении по вопросам евразийской интеграции и финансово-кредитным и бюджетным вопросам сказал министр экономики Армении, Тигран Хачатрян.
Депутат парламентской фракции “Процветающая Армения”, Тигран Хачатрян вспомнил, что недавно было объявлено о 51 тысяче новых рабочих мест, часть которых просто вышла из теневой стороны. Он поинтересовался, есть ли там еще и другие рабочие места и где будут сформированы новые реальные рабочие места.
“Рабочие места увеличатся. Они увеличатся в обрабатывающей промышленности, поскольку именно обрабатывающая промышленность должна обеспечить экспорт”, - сказал министр и отметил, что последняя также станет и движущей силой экономики.