Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը բովանդակալից էր և արդյունավետ. ՄԽ համանախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Ստեֆան Վիսկոնտին Վիեննայում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև հանդիպումն անվանել է բովանդակալից և արդյունավետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Հանրային հեռուստաընկերության «Լուրեր» լրատվական թողարկումը:
«Երկար, բովանդակալից և արդյունավետ եմ գնահատում հանդիպումը, որը հնարավորություն տվեց ղեկավարներին ներկայացնել տեսակետները: Հաջորդ հանդիպման մասին կտեղեկացնեն վարչապետն ու նախագահը»,- հայտարարել է Վիսկոնտին:
Վիեննայի «Բրիստոլ» հյուրանոցում մարտի 29-ին տեղի ունեցավ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի առաջին պաշտոնական հանդիպումը, որը տևեց 3 ժամ 15 րոպե:
Հյուրանոցի մոտ նրան սպասում էին հայկական համայնքի ներկայացուցիչներ: Նրանք ողջունեցին վարչապետին ու լուսանկարվեցին նրա հետ:

Pashinyan-Aliyev meeting was meaningful and productive – MG Co-chair
YEREVAN, MARECH 29, ARMENPRESS. OSCE Minsk Group French Co-chair Stéphane Visconti assessed the meeting between Armenian PM Nikol Pashinyan and Azerbaijani president Ilham Aliyev as meaningful and productive, ARMENPRESS reports “News” program of Public TV of Armenia informs.
“I assess the meeting long, meaningful and productive which gave the leaders the opportunity to present their views. The Prime Minister and the President will inform about the next meeting”, the Co-chair said.
The meeting of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev at the Bristol Hotel in Vienna is over: it lasted 3 hours 15 minutes. This was the 1st official meeting of the two leaders.