Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը բովանդակալից էր և արդյունավետ. ՄԽ համանախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Ստեֆան Վիսկոնտին Վիեննայում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև հանդիպումն անվանել է բովանդակալից և արդյունավետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Հանրային հեռուստաընկերության «Լուրեր» լրատվական թողարկումը:
«Երկար, բովանդակալից և արդյունավետ եմ գնահատում հանդիպումը, որը հնարավորություն տվեց ղեկավարներին ներկայացնել տեսակետները: Հաջորդ հանդիպման մասին կտեղեկացնեն վարչապետն ու նախագահը»,- հայտարարել է Վիսկոնտին:
Վիեննայի «Բրիստոլ» հյուրանոցում մարտի 29-ին տեղի ունեցավ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի առաջին պաշտոնական հանդիպումը, որը տևեց 3 ժամ 15 րոպե:
Հյուրանոցի մոտ նրան սպասում էին հայկական համայնքի ներկայացուցիչներ: Նրանք ողջունեցին վարչապետին ու լուսանկարվեցին նրա հետ:

Встреча Пашиняна и Алиева была содержательной и продуктивной: Висконти
Французский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Стефан Висконти назвал встречу премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева в Вене содержательной и продуктивной. Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает программа новостей Общественного телевидения Армении.
«Была долгая, содержательная и продуктивная встреча, которая позволила лидерам представить свои позиции. О следующей встрече проинформируют премьер-министр и президент», - сказал Висконти.
Первая официальная встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева состоялась 29 марта в отеле «Бристоль» в Вене и продолжалась 3 часа 15 минут. Около гостиницы премьера ждали представители армянской общины. Они поприветствовали Пашиняна и сфотографировались с ним.