ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ ղեկավարները անդրադարձել են խաղաղ գործընթացի հարցերի լայն շրջանակի, նաև՝ ժողովուրդներին խաղաղությանը նախապատրաստելուն
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի, Էնդրյու Շոֆերի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ հունվարի 16-ին Փարիզում տեղի է ունեցել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, տեղի է ունեցել մտքերի օգտակար և կառուցողական փոխանակում, ինչն ուղղված էր նաև առավել լայն փոխըմբռնման և փոխվստահության հաստատմանը:
Ավելի քան չորս ժամ տևած հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են խաղաղ գործընթացին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի՝ ներառյալ ժողովուրդներին խաղաղությանը նախապատրաստելուն, անվտանգությանն ու տարածաշրջանային կայուն զարգացմանը:
Հանդիպման նոր ժամկետները դեռևս չեն հաստատվել, այնուամենայնիվ, ԱԳ նախարարները համաձայնել են առաջիկա ամիսներին շարունակելու հետևողական, նպատակաուղղված շփումները:

Armenian, Azerbaijani FMs refer to broad scope of issues referring to the NK peace process, including preparing both peoples to peace
YEREVAN, JANUARY 16, ARMENPRESS. Acting foreign minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan and foreign minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov met on January 16 in Paris under the mediation of the OSCE Minsk Group Co-chairs Igor Popov(Russia),StefanVisconti (France) andAndrew Shoffer(US). Personal Representativeof theChairperson-in-OfficeAndrzej Kasprzyk was also present at the meeting.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the MFA Armenia, a productive and constructive exchange of views took place which was aimed at reaching maximal mutual understanding and confidence.
During the meeting that lasted over 4 hours the interlocutors referred to a broad scope of issues referring to the peace process, including issues of preparing the peoples to peace, as well as security and regional stability.
The next meeting has not been scheduled yet, but the foreign ministers agreed to continue interactions during the upcoming months.