Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարականի մասին կհայտնի ժամը 20:00-ին Հանրայինի եթերում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր հրաժարականի մասին կհայտարարի հոկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 20:00-ին Հանրային հեռուստաընկերության եթերում: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում լուրը հաստատեց վարչապետի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր հրաժարականի մասին հայտնել էր «Ֆրանս 24» հեռուստաընկերության հետ հարցազրույցում: Փաշինյանը նշել էր, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների շուտափույթ անցկացման համար պատրաստվում է հրաժարական տալ մինչև հոկտեմբերի 16-ը, այդ դեպքում ընտրությունները տեղի կունենան դեկտեմբերի 9-ին կամ 10-ին:

URGENT: Pashinyan to announce resignation in televised address at 20:00 – spokesperson confirms
YEREVAN, OCTOBER 16, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan will announce his resignation today in a televised address at 20:00 broadcast on the Public Television channel, the PM’s spokesperson Arman Yeghoyan told ARMENPRESS.
In an earlier interview to France24, Pashinyan had said: “Early elections should be held around Dec. 9-10, give or take a day. It will be in that timeframe so I will have to tender my resignation by Oct. 16”.
Under the law, the incumbent parliament will be dissolved in the event of failing to elect a new prime minister twice within two weeks after the prime minister’s resignation.