Նախիջևանի հատվածում իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է.Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախիջևանի հատվածում իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Վերջին միջադեպից հետո կրակոցներ եղել են, սակայն ներկայում համեմատաբար իրավիճակը հանգիստ է»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ավելի վաղ Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ ադրբեջանական ԶՈւ-երը նախիջևանյան ուղղությամբ որոշ տեղամասերում փորձել են դիրքային ամրապնդման ինժեներական աշխատանքներ իրականացնել, ինչին ի պատասխան ՀՀ ԶՈւ-երը պատասխան կրակ են բացել և թույլ չեն տվել հակառակորդին կատարել իր խնդիրը: Հայկական կրակից ամբողջությամբ ավերվել ու այրվել է հակառակորդի դիրքերից մեկը: Փոխհրաձգության ընթացքում թեթև (աննշան) վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ-երի պայմանագրային զինծառայող, 1974 թ. Վահագն Սամվելի Բաղդասարյանը:

YEREVAN, JULY 2, ARMENPRESS. The situation is relatively calm in the Nakhichevan section of the Armenia-Azerbaijan border, Artsrun Hovhannisyan – spokesman of Armenia’s defense ministry, told Armenpress.
“There have been shots after the recent incident, but at the moment the situation is relatively calm”, he said.
Earlier Artsrun Hovhannisyan said on Facebook that the Azerbaijani armed forces tried to carry out engineering and fortification works of military posts in the direction of Nakhichevan. In response, the Armenian Armed Forces opened fire and didn’t allow the adversary to implement its task. One of the military positions of the Azerbaijani side has been completely destroyed and burnt by the fire from the Armenian side. Soldier of the Armenian Armed Forces Vahagn Baghdasaryan, born in 1974, has been slightly injured in the shootout.