Նալբանդյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 11-ին ընդունեց Ամերիկայի հայկական համագումարի նախագահ Քարոլին Մյուգարին և Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Նալբանդյանը կարևորեց համահայկական խնդիրների բարձրաձայնման և լուծման ուղղությամբ Ամերիկայի հայկական համագումարի բեղմնավոր գործունեությունը, ինչպես նաև՝ արտգործնախարարության հետ շարունակական համագործակցությունը։
Անդրադարձ արվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից գործադրվող ջանքերին։ Հանգամանալից քննարկվեցին համահայկական օրակարգի հարցեր:

Эдвард Налбандян принял представителей Армянской ассамблеи Америки
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня, 11 декабря, председателя Армянской ассамблеи Америки (ААА) Каролин Мугар и сопредседателя совета попечителей ААА Энтони Барсамяна. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении.
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, приветствуя гостей, отметил важность плодотворной деятельности Ассамблеи в озвучивании и решении общеармянских вопросов, а также продолжительного сотрудничества с МИД Армении.
Собеседники обсудили также прилагаемые Арменией и сопредседателями Минской группы ОБСЕ усилия в направлении мирного урегулирования карабахской проблемы, подробно обсудили вопросы общеармянской повестки дня.