Ենոքավանում պլանավորվում է զարգացնել ագրոզբոսաշրջությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Տավուշի մարզի Ենոքավան գյուղում ագրոզբոսաշրջության նոր ծրագրեր են մշակվել։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանն ասաց, որ իրենց համար, որպես զբոսաշրջության զարգացման գրավական, առաջին հերթին, մեր համայնքների համաչափ զարգացումն է։
«Ենոքավան գյուղում հետաքրքիր ագրոզբոսաշրջության ծրագրեր են մշակվել։ Այս հանգստյան օրերին ուզում ենք մեկնել այնտեղ և ուսումնասիրել տարածքը»,- ասաց Զեյթունցյանը։
Մայրաքաղաք Երևանից 140 կիլոմետր հյուսիս-արևելք՝ գողտրիկ ու հերոսական Տավուշի նույնքան գողտրիկ համայնքներից մեկում՝ Ենոքավանում, հաջողությամբ զարգանում է գերակտիվ հանգստի ենթակառուցվածքը:

Agrotourism to be developed in Armenia’s Yenokavan village
YEREVAN, MAY 3, ARMENPRESS. New programs of agrotourism have been developed for the village of Yenokavan of Armenia’s Tavush province, reports Armenpress.
Zarmine Zeytuntsyan, head of State Tourism Committee of the Ministry of Economic Development and Investments, said the harmonious development of the communities is a priority for them.
“Interesting agrotourism programs have been developed in the Yenokavan village. This weekend we plan to visit the village and examine the territory”, she said.
Active recreation infrastructure is rapidly developing in Yenokavan, 140 km north-east from the capital Yerevan.