Այս տարվա չորս ամսում ՀՀ երկու օդանավակայանում ուղևորահոսքի զգալի աճ է արձանագրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի երկու օդանավակայանում 2017 թ. առաջին չորս ամսում ուղևորահոսքի էական աճ է արձանագրվել։ Մայիսի 3-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին հայտնեց ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը։ «2016 թ. հունվար-ապրիլ ամիսների համեմատ 2017թ. նույն ժամանակահատվածում Հայաստանի երկու օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 668 հազար 589 մարդ կամ 28.3 տոկոս աճ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց նա:
2017 թ. առաջին չորս ամսում «Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 649 հազար 400 մարդ կամ 25.7 տոկոս աճ, «Շիրակ» օդանավակայանում՝ 19 հազար 189 մարդ կամ 334 տոկոս:
Նա հավելեց, որ ապրիլ ամսին ևս ուղևորահոսքի զգալի աճ է արձանագրվել նախորդ տարվա ապրիլի համեմատ: 2017 թ. Հայաստանի երկու օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 188 հազար 391 մարդ կամ 42 տոկոս աճ: Այս տարվա ապրիլին «Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 183 հազար 108 մարդ կամ 38.9 տոկոս աճ, «Շիրակ» օդանավակայանում՝ 5283 մարդ կամ 745.3 տոկոս աճ:

YEREVAN, MAY 3, ARMENPRESS. A significant increase of passenger flow was registered in Armenia’s two airports in the first four months of 2017, Sergey Avetisyan – Head of the General Department of Civil Aviation, told reporters on May 3, reports Armenpress.
“Compared to January-April 2016, the passenger flow in January-April 2017 comprised 668.589 or 28.3% in both airports”, he said.
In January-April 2017, the passenger flow in the Zvartnots airport amounted 649.400 people or 25.7% increase, whereas that in the Shirak airport comprised 19.189 people or 334%.
Sergey Avetisyan added that in April as well a significant increase of passenger flow was registered. In 2017 the passenger flow in the two airports comprised 188.391 people or 42% increase. In April, 2017 the passenger flow in the Zvartnots airport comprised 183.108 people or 38.9%, whereas in the Shirak airport that number was 5283 people or 745.3% increase.