Ադրբեջանը շփման գծում կիրառել է դիպուկահար հրացաններ և նռնականետ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմը ԼՂ շփման գծում անցնող գիշեր կիրառել է դիպուկահար հրացաններ և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հունիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունն, ընդհանուր առմամբ, հանգիստ է եղել: Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ցուցաբերել են զսպվածություն, չեն արձագանքել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»:

Azerbaijan fires sniper rifles and AGS-17 grenade launcher at Nagorno Karabakh line of contact
YEREVAN, JUNE 2, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says overnight June 1-2 Azerbaijan fired sniper rifles and AGS-17 grenade launcher at the Nagorno Karabakh line of contact.
The NKR Defense Ministry’s announcement reads: “Overnight June 1-2 the situation, in general, was calm in the line of contact between Karabakh-Azerbaijani opposing forces.
The Azerbaijani side violated the ceasefire agreement mainly firing various caliber weapons, sniper rifles and AGS-17 grenade launcher (2 shells) at several directions of the contact line.
The Defense Army forces exercised restraint, did not respond to the Azerbaijani provocative actions and continued confidently carrying out their military duties”.