Ադրբեջանը Մարտակերտի ուղղությամբ կիրառել է SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ շփման գծում ադրբեջանական կողմը կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 120 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊԲ հայտարարության մեջ ասվում է. «Ապրիլի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում հակառակորդը կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 120 անգամ` օգտագործելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 (3 արկ), 82 (4 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (57 արկ) և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (11 կրակոց):
Շփման գծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ հակառակորդը հերթական անգամ անարդյունավետ կիրառել է նաև SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ (1 հատ):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատժիչ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը լռեցվել է»:

YEREVAN, APRIL 25, ARMENPRESS. The NKR Defense Ministry informs that the Azerbaijani side made more than 120 ceasefire violations in the line of contact, “Armenpress” was informed by the Press Service of the NKR Defense Ministry.
The NKR Defense Army statement reads: "During the night of April 24-25 Azerbaijan violated the ceasefire agreement more than 120 times by firing various caliber weapons, invlcuding 60mm (3 shells), 82mm mortars (4 shells), 17 grenade launchers (57 shells) and ZU-23-2 antiaircraft weapon (11 shots) along the entire contact line. The adversary also effectively used SPIKE anti-tank guided missile (1 unit) in the northeastern (Martakert) direction of the contact line.
As a result of punitive actions of NKR Defense Army forces the actions of the adversary were repressed".