Բեմում Լեոնտևն էր, ունկնդիրը` հայ կանայք, հրավիրողը` Առաջին տիկինը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը մարտի 8-ի առթիվ յուրահատուկ և ինքնատիպ անանկալ մատուցեց իգական սեռի ներկայացուցիչներին: Առաջին տիկնոջ հրավերով հայ կանայք և աղջիկները մարտի 7-ին Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում մասնակցեցին ռուսական էստրադայի աստղ Վալերի Լեոնտևի համերգին:
Երգիչը մշտապես առանձնացել է իր յուրօրինակ շոու ծրագրերով՝ հետաքրքրիր համարներ, պարերի, զգեստների և գույների հրավառություն: Հայաստանյան ելույթը բացառություն չէր:«Մենք վերջապես հանդիպեցինք այս հիասքանչ քաղաքում: Պետք է ասել, որ իմ բախտը բերել է: Իրինա Ալեգրովայի բախտը չի բերել, նա հյուրանոցում է, հիվանդ է, ջերմություն ունի: Երբ երեկ ինձ զանգահարեց և խնդրեց օգնել իրեն, ես ամեն ինչ թողեցի և հայտնվեցի այս քաղաքում, որտեղ շատ երկար ժամանակ չեմ եղել: Ես հրաշալի հնարավորություն ունեմ շնորհավորել ձեզ բոլորիդ մարտի 8-ի կապակցությամբ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ երեկոյի մեկնարկին նշեց Վալերի Լեոնտևը՝ կանանց մաղթելով սեր, առողջություն և երջանիկ օրեր, իսկ տոնական երեկոյի համար՝ բարձր տրամադրություն:
Ռուսական էստրադայի մեգաաստղը օպերային թատրոնի բեմից կատարեց իր հայտնի և սիրված ստեղծագործությունները: Նա ներկայացրեց նաև իր վերջին ձայնասկավառակի գործերից՝ հույս հայտնելով, որ այդ ձայնասկավառակը վերջինը չի լինի: Լեոնտևի հետ նույն բեմում հանդես եկավ «Վտանգավոր կապեր» բալետը, որի անդամները Լեոնտևի յուրաքանչյուր երգ վերածում էին փոքրիկ ներկայացման:
Նախագահի տիկին Ռիտա Սարգսյանը համերգին հրավիրել էր մշակույթի, կրթության, գիտության և մի շարք այլ բնագավառներում, ինչպես նաև մեր պետության հասարակական-քաղաքական կյանքում իրենց կարևոր դերակատարությունն ունեցող բազմաթիվ կանանց:«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ կանանց տոնի՝ Մարտի 8-ի կապակցությամբ, որը նաև գարնան՝ բնության զարթոնքի և ծաղկման խորհուրդն ունի: Մաղթում եմ Ձեզ անսահման սեր, անձնական երջանկություն, ամուր հենարան կյանքում և նորանոր հաջողություններ ի բարօրություն մեր ընտանիքների և ի շահ Հայոց աշխարհի: Թող միշտ Ձեր օջախներում և սրտերում գերիշխեն սերը, ուրախությունը և գարնանային բարձր տրամադրությունը»,-իր հրավերում նշել էր առաջին տիկինը:
Երեկոյի մասնակիցներն իրենց գոհունակությունը հայտնեցին՝ նշելով, որ Լեոնտևի համերգն իսկապես յուրահատուկ անակնկալ էր:

Сюрприз от первой леди: концерт Леонтьева-армянским женщинам
По случаю 8 марта супруга президента РА Рита Саргсян преподнесла приятный сюрприз прекрасной половине армянского общества. 7 марта по приглашению первой леди Армении в Государственном академическом театре оперы и балета им. Спендиаряна состоялся концерт звезды российской эстрады Валерия Леонтьева.
Певец всегда умел устроить грандиозное шоу, феерию ярких костюмов, ярких номеров и прекрасных песен. «Мы наконец встретились в этом прекрасном городе. Хочу сказать, что мне крупно повезло. А вот Аллегровой не повезло, она больна, лежит в отеле с высокой температурой. Вчера она позвонила мне и попросила помочь. Я бросил все и примчался сюда. И вот я в городе, в котором давно не бывал. Мне представилась прекрасная возможность поздравить всех вас с 8 Марта», - как передает Арменпресс, сказал Леонтьев, пожелав женщинам любви, здоровья и много-много счастливых дней, а на этот вечер – высокого настроения.
Рита Саргсян пригласила на вечер представительниц культуры, науки, образования, общественно-политической и других сфер. «От всего сердца поздравляю с Международным днем 8 марта. Это праздник пробуждения природы и расцвета. Желаю всем бесконечной любви, личного счастья, крепкой опоры в жизни и новых успехов – во благо наших семей и нашей Родины. Пусть в ваших домах и сердцах преобладают любовь, радость и весеннее настроение», - отметила в своем приглашении первая леди.
Участники вечера выразили глубокое удовлетворение, отметив, что концерт Леонтьева действительно стал приятной неожиданностью.