Ռիգայում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Լատվիայի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
Ռիգայում տեղի է ունեցել Հայաստանի արտաքին գործերի և միջազգային առևտրի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Լատվիայի արտաքին գործերի նախարար Բայբա Բրաժեի հանդիպումը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում է ՀՀ արտաքին գործերի և միջազգային առևտրի նախարարության մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Հայաստանի արտաքին գործերի և միջազգային առևտրի նախարար Արարատ Միրզոյանի պաշտոնական քննարկումները մեկնարկել են Լատվիայի արտաքին գործերի նախարար Բայբա Բրաժեի հետ առանձնազրույցով: Այնուհետև քննարկումները շարունակվել են ընդլայնված կազմով՝ պատվիրակությունների մասնակցությամբ: Հանդիպման արդյունքներով նախարարները հանդես կգան մամուլի համար հայտարարություններով»,- նշել է Բադալյանը:

В Риге состоялась встреча глав МИД Армении и Латвии
В Риге состоялась встреча министра иностранных дел и международной торговли Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Латвии Байбы Браже.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщила пресс-секретарь Министерства иностранных дел и международной торговли Республики Армения Ани Бадалян.
“Официальные переговоры министра иностранных дел и международной торговли Армении Арарата Мирзояна начались с личной встречи с министром иностранных дел Латвии Байбой Браже. Затем переговоры продолжились в расширенном формате с участием делегаций. По итогам встречи министры сделают заявления для прессы”, — написала Ани Бадалян.