Հայաստանն ԱՄԷ է արտահանել 60 տոննա ձուկ և ձկնամթերք
Հայաստանն Արաբական Միացյալ Էմիրություններ է արտահանել 60 տոննա ձուկ և ձկնամթերք։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնից՝ ընդգծելով, որ կառույցը կապահովի ձկնաբուծությամբ և արտահանմամբ զբաղվող բոլոր շահագրգիռ ընկերությունների կապը ԱՄԷ արտահանող կազմակերպության հետ։
«Հարգելի՛ տնտեսավարողներ, տեղեկացնում ենք, որ Արաբական Միացյալ Էմիրություններ (ԱՄԷ) է արտահանվել 60 տոննա ձուկ և ձկնամթերք։ Հաշվի առնելով այդ երկրի շուկայում առկա մեծ պահանջարկը՝ Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը կապահովի ձկնաբուծությամբ և արտահանմամբ զբաղվող բոլոր շահագրգիռ ընկերությունների կապը ԱՄԷ արտահանող կազմակերպության հետ՝ հետագա համագործակցության համար:
Պահանջվող խմբաքանակներն են՝
իշխան ձուկ՝ քաշը 4 կգ և ավելի, որը կհամապատասխանի անվտանգության սահմանված պահանջներին։
Եթե ձեր ընկերությունն ունի նշված քաշի խմբաքանակները և պատրաստ է համագործակցել արտահանող կազմակերպության հետ, առաջարկում ենք կապ հաստատել Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի հետ (Կոնտակտային անձ՝ Արթուր Մամիկոնյան, էլ. հասցե՝ [email protected], հեռ՝ 015404040-220)»,– նշված է ՍԱՏՄ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ։

Armenia exports 60 tons of fish products to UAE
The Food Safety Inspection Body of Armenia reported the new exports, emphasizing that the agency will ensure contact between all interested companies engaged in fish farming and exports and an exporting organization in the UAE.
“Dear businesses, we inform you that 60 tons of fish and fish products have been exported to the United Arab Emirates (UAE). Taking into account the high demand in the market of that country, the Food Safety Inspection Body will ensure contact between all interested companies engaged in fish farming and exports and the exporting organization in the UAE for further cooperation.
The required shipments are:
trout weighing 4 kg or more that meets the established safety requirements.
If your company has shipments of the specified weight and is ready to cooperate with the exporting organization, we suggest contacting the Food Safety Inspection Body (Contact person: Artur Mamikonyan, email: [email protected], tel.: 015404040-220),” the agency said.