Հեծանվային օրն ավարտեցի կիսամեռ. Նիկոլ Փաշինյան
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է, որ հեծանվարշավի առաջին օրվա եզրափակիչ հատվածում շատ մեծ դժվարությամբ է քշել։
«Հեծանվային օրն ավարտեցի կիսամեռ»,- գրել է Փաշինյանը։
Հրապարակված տեսանյութում վարչապետը կատակել է.
«Շատ քիչ էր մնում, որ մեր այն սիրելի օգտատերերի ցանկությունը, որոնք մեկնաբանություններում ցանկանում էին, որ «Սևանի շուրջը» հեծանվավազքի արդյունքում մեռնեմ, իրականություն դառնա, որովհետև այս վերջին կտորը՝ 33 կիլոմետր, շատ դժվար քշեցի, և կիսամեռ վիճակում տեղ հասա»։
Նա հավելել է, որ այսօր քշել են 138 կիլոմետր, որից հետո մի փոքր հանգստացել են, ու հիմա ամեն ինչ լավ է։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ մեկնարկել է «Սևանի շուրջ» երկօրյա հեծանվավազքը։
Առաջին օրվա երթուղին բաժանված է եղել չորս հատվածի՝ մեկնարկից մինչև առաջին կանգառ՝ 35 կմ, առաջինից երկրորդ կանգառ՝ 33 կմ, երկրորդից երրորդ կանգառ՝ 35,4 կմ, իսկ երրորդ կանգառից մինչև գիշերակացի վայր՝ ևս 33 կմ։

День велопробега я закончил полумертвым. Никол Пашинян
Как передает Арменпресс, Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook, что с большим трудом проехал заключительную часть первого дня велогонки.
«Закончил день велопробега полумертвым», — написал Пашинян.
В опубликованном видео премьер-министр пошутил:
«Желание наших дорогих пользователей, которые в комментариях желали мне смерти в результате велогонки «Вокруг Севана», почти сбылось, потому что я проехал этот последний участок, 33 километра, очень тяжело и прибыл туда полумертвым».
Он добавил, что сегодня они проехали 138 километров, после чего немного отдохнули, и теперь все в порядке.
Ранее мы сообщали о старте двухдневной велогонки «Вокруг Севана» с участием премьер-министра Никола Пашиняна.
Маршрут в первый день был разделён на четыре участка: от старта до первой остановки — 35 км, от первой до второй остановки — 33 км, от второй до третьей остановки — 35,4 км, и от третьей остановки до места ночлега — ещё 33 км.