Մուրացանի փողոցում կրակոցների դեպքի առթիվ հարուցված վարույթի շրջանակում մեկ անձ ձերբակալվել է
Երևանի Մուրացանի փողոցում տեղի ունեցած կրակոցների դեպքի առթի հարուցված քրեական վարույթի շրջանակում մեկ անձ ձերբակալվել է։
«Սպանության, սպանության փորձի, հրազենի ապօրինի շրջանառության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում 1 անձ ձերբակալվել է»,- նշեցին Քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 18-ին ժամը 21։18-ին ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ էր ստացվել Երևանի Մուրացանի փողոցում կրակոցների մասին։  Դեպքի վայր էին մեկնել ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ խմբեր, որտեղ հայտնաբերվել էր դի։

В связи со стрельбой на улице Мурацана арестован один человек
В связи с возбуждением уголовного дела по факту стрельбы на улице Мурацана в Ереване арестован один человек.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили вСледственном комитете Республики Армения.
«В связи с возбуждением уголовного дела по факту убийства, покушения на убийство и незаконного оборота огнестрельного оружия арестован один человек», — отметило Следственное управление.
Напомним, что 18 июля в 21:18 в оперативный центр управления 112 Министерства внутренних дел поступил звонок о выстрелах на улице Мурацана в Ереване. На место происшествия выехали оперативные группы полиции Министерства внутренних дел, где было обнаружено тело.