Լիբանանի առաջնորդը կհանդիպի Թրամփի հետ՝ քննարկելու իսրայելական զորքերի դուրսբերման հարցը երկրի հարավից
Լիբանանի նախագահ Ջոզեֆ Աունը մեկնել է Վաշինգտոն՝ իր ամերիկացի գործընկեր Դոնալդ Թրամփի հետ բանակցությունների համար։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդվում է հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հայտարարության մեջ, որը փոխանցվել է ՏԱՍՍ-ին
«Սպիտակ տանը կկայանա լիբանանա-ամերիկյան գագաթնաժողով՝ Լիբանանում հրադադարի ամրապնդման և կայունության վերականգնման ուղիները քննարկելու համար։ Կողմերը կքննարկեն իսրայելական զորքերի օկուպացված տարածքներից դուրսբերման և ամբողջ երկրում պետական ​​իշխանության ընդլայնման հարցը», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Աունի և Թրամփի հանդիպումը կհաջորդի լիբանանա-իսրայելական բանակցությունների վեցերորդ փուլին, որը տեղի է ունեցել Հռոմում հուլիսի 14-15-ին։

Лидер Ливана встретится с Трампом для обсуждения вывода израильских войск с юга страны
Президент Ливана Джозеф Аун направился с визитом в Вашингтон, где проведет переговоры со своим американским коллегой Дональдом Трампом.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в заявлении администрации президента, переданном в ТАСС.
«В Белом доме состоится ливано-американский саммит для обсуждения путей укрепления режима прекращения огня и восстановления стабильности в Ливане. Стороны обсудят вывод израильских войск с оккупированных территорий и расширение государственной власти по всей стране», — говорится в заявлении.
Встреча Ауна с Трампом состоится после шестого раунда ливано-израильских переговоров, которые проходили 14-15 июля в Риме.